REKLAMA
,
Miasto pomaga ratować kasztanowce
Miasto pomaga ratować kasztanowce
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Miasto Chełm będzie rozdawać worki, które posłużą w walce ze szrotówkiem kasztanowcowiaczkiem. Ten szkodnik od lat niszczy miejskie kasztanowce.

Reklama
Kasztanowcowiaczek jest szkodnikiem bezlitosnym. Jego kolonie są w stanie doprowadzić do śmierci najpotężniejsze drzewo. Bez działania ludzi piękne chełmskie kasztanowce nie mają więc szans. 
Jedną z najprostszych i najtańszych metod ograniczenia populacji szkodnika, jest jesienne grabienie i utylizacja opadłych liści kasztanowców. Dlatego zachęcamy mieszkańców, by zgrabione suche liście kasztanowców białych pakowali w worki papierowe i oddawali do utylizacji – czytamy w mediach społeczościowych UM.
Urzędnicy zapowiadają, że  magistrat udostępni bezpłatnie worki i co równie istotne – zapewni ich odbiór i utylizację. Worki można odebrać już  w najbliższy poniedziałek  (5 października). Trzeba się w tym celu pofatygować się do Wydziału Ochrony Środowiska Departamentu Komunalnego Urzędu Miasta Chełm (pok. 7a, tel. 82 564 31 86).  Kolejna taka okazja nadarzy się jeszcze trzykrotnie: 8, 13 i 15 października. W każdym tym terminie worki będą wydawane w godzinach 10.00 – 14.00. Posiadacz kasztanowców może liczyć na 5 worków na każde drzewo. Zaś podstawą
wydania worków papierowych do pakowania liści kasztanowców białych będzie podpisanie oświadczenia o posiadaniu na nieruchomości drzew z gatunku kasztanowiec biały.
Do worków możecie pakować wyłącznie liście kasztanowca. Nie można ich więc mieszać z innymi liśćmi czy gałęziami. Spakowane liście trzeba przechować pod zadaszeniem do momentu odbioru. Ten zaś nastąpi po zgłoszeniu zapotrzebowania w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunalnym  tel. (82) 565 60 93, 565 60 09. MPGK deklaruje, że będzie je odbierać we wtorki i piątki począwszy od 12 października do 3 listopada br.
 
Akcja ratowania kasztanowców kierowana jest do:
  • placówek oświatowych i opiekuńczych,
  •  wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych,
  •  parafii,
  •  mieszkańców posiadających kasztanowce na swoich posesjach.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA