REKLAMA
,
Międzynarodowy sukces „Jedenastki”
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Szkoła Podstawowa nr 11 w Chełmie będzie uczestniczyć w międzynarodowym projekcie. Jej uczniowie będą mogli podróżować i poznają swoich rówieśników z innych krajów Unii Europejskiej.

Reklama

Szkoła Podstawowa nr 11 im. Ireny Sendlerowej w Chełmie znalazła się wśród 565 szkół w Polsce, które otrzymały dofinansowanie na realizację międzynarodowego projektu w ramach Programu Erasmus+.

Projekt „Teen Thinkers” zakłada współdziałanie szkół z różnych krajów. Uczniowie z Chełma będą go realizować wspólnie z uczniami z Turcji, Słowacji, Łotwy oraz Rumunii. W trakcie kilku zaplanowanych wyjazdów dzieci poznają swoich zagranicznych rówieśników, ich kulturę oraz tradycje. Będzie to też dobra okazja do integracji oraz komunikacji w języku angielskim.
Innym elementem projektu jest chronienie młodzieży przed uzależnieniem od nowoczesnych technologii oraz nauka bezpiecznego korzystania z internetu i nowych technologii.

Kwota grantu, który dostanie SP 11 to prawie 24,5 tys. euro. Natomiast wartość całego projektu to ponad 130 tys. euro. Projekt będzie realizowany dwa lata, od jesieni tego roku do końca października 2022 roku. Koordynatorem projektu jest Karolina Szczeblewska nauczyciel języka angielskiego.

***

Projekty współpracy szkół (KA229) polegają na współdziałaniu szkół z różnych krajów nad wspólnym tematem bądź problemem do rozwiązania – czytamy na stronie Erasmus+.  Mają wzmacniać potencjał szkół do współpracy międzynarodowej, pozyskiwania wiedzy i umiejętności oraz stawiania czoła nowym wyzwaniom. Mają również wspierać międzynarodowe wymiany grup uczniów w celu podnoszenia jakości kształcenia oraz promowania takich wspólnych wartości jak wolność, włączenie społeczne, tolerancja.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA