REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Międzynarodowy sukces Kingi
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Kinga Konik, młoda artystka z pracowni plastycznej „Color Wheel” MDK w Chełmie, została laureatką XXI Międzynarodowego Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży w Toruniu.

Na biennale nadesłano ponad 10 tys. prac z 45 krajów. Były to prace w różnych technikach, takich jak: linoryty, papieroryty, ikonografie, kolografie, litografie, serigrafie, akwaforty i akwatinty. Przy tak dużej konkurencji, tym większy jest sukces Kingi.
Jej praca to kompozycja graficzna w technice linoryt barwny na płytę traconą (na zdjęciu). Warto przypomnieć, że nie pierwszy. Artystka w ubiegłym roku została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Graficznego „Grafika 2017 Lublin”. Swoje prace tworzy pod kierunkiem artysty plastyka Elżbiety Krzywickiej, prowadzącej w Młodzieżowym Domu Kultury pracownię „Color Wheel”.

Organizowane od 40 lat biennale jest liczącym się na świecie konkursem plastycznym dla dzieci i młodzieży. Reguły konkursu i wymagania warsztatowe są nie lada wyzwaniem nie tylko dla uczestników, ale także dla nauczycieli. Grafika nie należy do najłatwiejszych dziedzin sztuki. Oprócz plastycznej wrażliwości i sprawności manualnych, wymaga także znajomości warsztatu, technicznej dyscypliny,większego skupieni, precyzji i cierpliwości.

Gratulujemy!

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*