REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Miejsca znajome – wystawa
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

„Miejsca znajome”  Renaty Królikowskiej to nowa prezentacja w Chełmskiej Bibliotece Publicznej. Zapraszamy w piątek do galerii Nova na wernisaż wystawy malarstwa.

Renata Królikowska – absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych (dyplom ze snycerstwa) i Instytutu Wychowania Artystycznego UMCS (dyplom z grafiki) na co dzień pracuje jako terapeuta zajęciowy pracowni plastycznej w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Chełmie. Po pracy, w wolnych chwilach oddaje się pasji tworzenia. Wielu odbiorców zna ją głównie z rysowanych i malowanych portretów czy prac na drewnie.

Nie pokazywała swojego dorobku na oficjalnych wystawach. Nie odczuwała potrzeby podążania za żadnymi artystycznymi regułami, nie czuła potrzeby prezentowania malarskiego warsztatu szerszemu gronu odbiorców. Edukacja ukierunkowała w niej to, co od najmłodszych lat w duszy grało – kreatywność oraz twórcze podejście do rzeczy wokół, do tego, co nas otacza. Obraną drogą podąża jako twórca poszukujący nowych form wyrazu artystycznego. Pracuje różnymi technikami: olej, akryl, pastel, kredka ołówkowa i inne techniki.

Często eksperymentuje, bo to prowadzi do zaskakujących odkryć. Miesza różne media, wprowadzając autorskie rozwiązania. Świadomie manipuluje warstwami na płaszczyźnie obrazu w celu uzyskania powierzchni o bogatej fakturze. Nie ogranicza jej temat, podejmuje się różnych wyzwań.

Pierwsza indywidualna wystawa Renaty Królikowskiej „Miejsca znajome”  jest wyrazem pewnego doświadczania krajobrazu, rodzajem artystycznej dokumentacji miejsc widzianych, znajomych i zapamiętanych; takich, które przywołują emocje i wspomnienia. To również inspiracja poczuciem przynależności do pewnych miejsc, poczuciem spokoju, bliskości i radości z przebywania w tych miejscach. Na wystawie artystka zaprezentuje głównie pejzaże, malowane akrylem, olejem, rysowane pastelą suchą, olejną czy wykonane techniką mieszaną.

Wernisaż odbędzie się w piątek, 6 lipca, godz. 17, galeria Nova ChBP, Partyzantów 40. Wstęp wolny.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*