REKLAMA
,
Miejska spółka pomoże w ozdobieniu grobów
Miejska spółka pomoże w ozdobieniu grobów
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej ma propozycję dla wszystkich, którzy decyzją rządu stracili możliwość złożenia kwiatów na grobach najbliższych.  Rozwiązanie pojawiło się kilka godzin temu.

Reklama
W związku z decyzją władz państwowych o zamknięciu cmentarzy (od 31 października do 2 listopada),  nikt z nas w spsób legalny nie będzie mógł złożyć kwiatów na grobach swoich najbliższych.  W Święto Zmarłych będzie to dla nas doświadczenie szczególnie przykre. Żeby choć trochę pomóc mieszkańcom Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Chełmie
…wychodzi z inicjatywą do osób, które zaplanowały w najbliższych dniach odwiedziny grobów na cmentarzu komunalnym przy ulicy Mościckiego w Chełmie.
Pomysł jest stosunkowo prosty.  Otóż wieńce czy kwiaty będziemy mogli złożyć  za pośrednictwem pracowników cmentarza komunalnego.
Kwiaty należy pozostawić na murze cmentarnym przy ulicy Mościckiego na odcinku pomiędzy bramą wjazdową do budynku administracyjnego a wejściem głównym. Warunkiem złożenia wiązanki na właściwym grobie jest dołączenie kartki ze wskazaniem imienia i nazwiska zmarłego, daty urodzenia lub śmierci w celu zlokalizowania miejsca pochówku. W przypadku dysponowania dokładnymi danymi grobu (oznaczenie sektora i rzędu) należy dopisać te informacje.
Z ustaleniem szczegółowych informacji dla pracowników MPGK nie powinniśmy mieć większych problemów – już od kilku lat można te informacje znaleźć  w wyszukiwarce grobów.
Odpowiednio opisane wieńce i wiązanki można składać już od jutra (31 października) do poniedziałku 2 listopada w godzinach 7.00 – 16.00. I właśnie ten moment może być stosunkowo niebezpieczną chwilą całego przedsięwzięcia. Przy większym zainteresowaniu ofertą MPGK pod cmentarnym murem mogą zacząć gromadzić się ludzie. Zachowajcie wówczas wszelkie środki ostrożności. Zwłaszcza postarajcie się o zachowanie bezpiecznego dystansu.  
MPGK w swojej propozycji idzie jeszcze dalej.
….zdając sobie sprawę z wprowadzonych ograniczeń, stwarzamy możliwość wykonania i wysłania zdjęcia nagrobku osoby bliskiej na udostępniony numer telefonu. W przypadku zainteresowania propozycją prosimy o kontakt telefoniczny: 609 905 886 lub 668 926 362 w wyżej wymienionym terminie. Osoba zgłaszająca, podobnie jak przy składaniu wieńców, powinna wskazać dane osoby zmarłej.
***
Fotografia pochodzi z google.maps

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Brawo! To jest Ludzka Pomoc i ogromne wsparcie. Dziękujemy Ludziom pracującym w MPGK w Chełmie.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA