REKLAMA
,
Miejskie konsultacje na placu
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W poniedziałek i wtorek przy studni na pl. Łuczkowskiego w Chełmie spotkacie urzędników chełmskiego magistratu i miejską maskotkę – misia Chełmisia. Możecie im opowiedzieć, jak wam się żyje w Chełmie. A może macie ciekawe pomysły na zmiany?

Reklama

Trwają konsultacje społeczne zainicjowane przez Urząd Miasta Chełm. Chodzi w nich o wspólne wypracowanie nowej ścieżki rozwoju miasta. Stawka to 40 mln zł! Chełm ma szansę znaleźć się w gronie 14 miast, które dostaną takie dofinansowanie z programu „Rozwój Lokalny”. Musimy się  jednak pokazać. A to „pokazać” oznacza przygotowanie spójnej wizji, wraz z konkretnymi projektami dotyczącymi rożnych sfer życia miasta, których realizacja przyczyni się do jego rozwoju.

Miejskie konsultacje wchodzą właśnie w kolejną fazę. Dzisiaj i jutro chełmianie mogą dzielić się swoimi uwagami czy pomysłami w trakcie bezpośrednich spotkań i rozmów.

Powiedz to Chełmisiowi

Dzisiaj (poniedziałek, 3 sierpnia) w godzinach 11.00-13.00 przy studni na pl. Łuczkowskiego będzie można spotkać urzędników chełmskiego magistratu. Towarzyszyć im będzie miejska maskotka – miś Chełmiś. Co tam robią? Będą nas zachęcać do rozmów o Chełmie. Ciekawić ich będą kwestie kluczowe dla rozwoju – turystyka, kultura, dostępność administracji, aktywny wypoczynek, lokalna przedsiębiorczość i środowisko.

Miejska ekipa czekać będzie na nasze opinie przy studni także we wtorek (4 sierpnia), ale trochę później – w godzinach 14:30-16:30.

Kolejne spotkania w przyszłym tygodniu. Na 11 sierpnia zaplanowano spotkanie Chełmskiej Rady Przedsiębiorczości i przedstawicieli instytucji otoczenia biznesu. Z kolei 13 sierpnia będą konsultacje ogólne dla wszystkich mieszkańców. Niebawem poinformujemy o konkretnych godzinach i miejscach tych spotkań.

Nie tylko o ekologii

Jednocześnie kończą się konsultacje internetowe.

W poniedziałek, 3 sierpnia, zainicjujemy ostatnią dyskusję na profilu miasta Chełm na Facebooku. Wspólnie z mieszkańcami poszukamy ekologicznych rozwiązań dla Zielonego Miasta Chełma – zapowiada Mariusz Rudzki z Gabinetu Prezydenta Miasta Chełm.

Na konstruktywne komentarze pod tym i poprzednimi postami urzędnicy czekają do 7 sierpnia.

Podziel się pomysłem

Jest wiele możliwości, by wspomóc miasto w jego staraniach. Warto to zrobić, bo druga szansa na takie fundusze dla Chełma może się szybko nie powtórzyć. Do końca tego tygodnia czyli do 7 sierpnia można więc jeszcze zgłaszać swoje propozycje:

– za pośrednictwem adresu zielonemiasto@umchelm.pl;
– poprzez wypełnienie karty pomysłu znajdującej się na stronie www.zielonemiasto.umchelm.pl;
– w tradycyjnej, papierowej formie w Biurze Obsługi Interesantów UM Chełm przy ul. Lubelskiej 65.

Zobacz, na jakim jesteśmy etapie. Wszystkie zgłoszone dotąd idee i koncepcje można zobaczyć na stronie internetowej dedykowanej przedsięwzięciu Zielone Miasto Chełm w zakładce „Inspiracje”.

Zwieńczeniem wszystkich tych rozmów i konsultacji będą warsztaty w dniach 20-25 sierpnia. W ich trakcie przygotowane zostaną finalne wersje wskazanych przez mieszkańców propozycji do katalogu zmian.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA