REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Miejskie konsultacje na placu
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

W poniedziałek i wtorek przy studni na pl. Łuczkowskiego w Chełmie spotkacie urzędników chełmskiego magistratu i miejską maskotkę – misia Chełmisia. Możecie im opowiedzieć, jak wam się żyje w Chełmie. A może macie ciekawe pomysły na zmiany?

Trwają konsultacje społeczne zainicjowane przez Urząd Miasta Chełm. Chodzi w nich o wspólne wypracowanie nowej ścieżki rozwoju miasta. Stawka to 40 mln zł! Chełm ma szansę znaleźć się w gronie 14 miast, które dostaną takie dofinansowanie z programu “Rozwój Lokalny”. Musimy się  jednak pokazać. A to “pokazać” oznacza przygotowanie spójnej wizji, wraz z konkretnymi projektami dotyczącymi rożnych sfer życia miasta, których realizacja przyczyni się do jego rozwoju.

Miejskie konsultacje wchodzą właśnie w kolejną fazę. Dzisiaj i jutro chełmianie mogą dzielić się swoimi uwagami czy pomysłami w trakcie bezpośrednich spotkań i rozmów.

Powiedz to Chełmisiowi

Dzisiaj (poniedziałek, 3 sierpnia) w godzinach 11.00-13.00 przy studni na pl. Łuczkowskiego będzie można spotkać urzędników chełmskiego magistratu. Towarzyszyć im będzie miejska maskotka – miś Chełmiś. Co tam robią? Będą nas zachęcać do rozmów o Chełmie. Ciekawić ich będą kwestie kluczowe dla rozwoju – turystyka, kultura, dostępność administracji, aktywny wypoczynek, lokalna przedsiębiorczość i środowisko.

Miejska ekipa czekać będzie na nasze opinie przy studni także we wtorek (4 sierpnia), ale trochę później – w godzinach 14:30-16:30.

Kolejne spotkania w przyszłym tygodniu. Na 11 sierpnia zaplanowano spotkanie Chełmskiej Rady Przedsiębiorczości i przedstawicieli instytucji otoczenia biznesu. Z kolei 13 sierpnia będą konsultacje ogólne dla wszystkich mieszkańców. Niebawem poinformujemy o konkretnych godzinach i miejscach tych spotkań.

Nie tylko o ekologii

Jednocześnie kończą się konsultacje internetowe.

W poniedziałek, 3 sierpnia, zainicjujemy ostatnią dyskusję na profilu miasta Chełm na Facebooku. Wspólnie z mieszkańcami poszukamy ekologicznych rozwiązań dla Zielonego Miasta Chełma – zapowiada Mariusz Rudzki z Gabinetu Prezydenta Miasta Chełm.

Na konstruktywne komentarze pod tym i poprzednimi postami urzędnicy czekają do 7 sierpnia.

Podziel się pomysłem

Jest wiele możliwości, by wspomóc miasto w jego staraniach. Warto to zrobić, bo druga szansa na takie fundusze dla Chełma może się szybko nie powtórzyć. Do końca tego tygodnia czyli do 7 sierpnia można więc jeszcze zgłaszać swoje propozycje:

– za pośrednictwem adresu zielonemiasto@umchelm.pl;
– poprzez wypełnienie karty pomysłu znajdującej się na stronie www.zielonemiasto.umchelm.pl;
– w tradycyjnej, papierowej formie w Biurze Obsługi Interesantów UM Chełm przy ul. Lubelskiej 65.

Zobacz, na jakim jesteśmy etapie. Wszystkie zgłoszone dotąd idee i koncepcje można zobaczyć na stronie internetowej dedykowanej przedsięwzięciu Zielone Miasto Chełm w zakładce “Inspiracje”.

Zwieńczeniem wszystkich tych rozmów i konsultacji będą warsztaty w dniach 20-25 sierpnia. W ich trakcie przygotowane zostaną finalne wersje wskazanych przez mieszkańców propozycji do katalogu zmian.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*