REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Mienie wojskowe na przetargu
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Powojskowe maszyny i wyposażenie będzie można kupić na przetargu w Lublinie. Agencja Mienia Wojskowego ogłosiła kolejny przetarg na sprzęt wycofany z armii.

5 kwietnia br. w siedzibie lubelskiego oddziału AMW odbędzie się pisemny przetarg, na którym będzie można kupić wycofane z wojska pojazdy i sprzęt. Na nabywców czeka 57 ofert o wartości blisko 260 tys. zł. Są wśród nich m.in. zgarniarki, równiarka czy spycharka hydrauliczna. Ceny wywoławcze wahają się już od 250 zł, a kończą na 27 tys. zł. Zyski ze sprzedaży zasilą Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych, z którego kupowane jest nowoczesne wyposażenie dla polskich żołnierzy.

Po raz drugi w tym roku Oddział Regionalny AMW w Lublinie organizuje przetarg, na który trafią powojskowe maszyny, sprzęt i wyposażenie. Tym razem w ofercie znalazło się kilka pozycji „wagi ciężkiej”. Na kupców czekają dwie zgarniaki samojezdne D-357 P na ciągnikach MOAZ. Maszyny wykorzystywane najczęściej podczas prac ziemnych, przy inwestycjach drogowych czy budowlanych wyceniono na 27 tys. zł każda.
Tyle samo wynosi cena za równiarkę samojezdną D-557-I, która służy do profilowania podłoży pod nawierzchnię dróg, lotnisk, rowów i poboczy oraz wyrównywania nasypów. Wśród najdroższych pozycji jest też spycharka hydrauliczna DZ-27 S. Potencjalny nabywca musi za nią zaoferować co najmniej 21 tys. zł.

Ciekawe pozycje to również tokarka do drewna DSO-1000 w cenie wywoławczej 2 tys. zł oraz drewno opałowe
liściaste i iglaste w cenie wywoławczej niespełna 37 zł za m3, które powinno zwrócić uwagę użytkowników kominków i pieców grzewczych.
Tradycyjnie nie zabraknie też powojskowych pojazdów. Obok kultowych starów 200 (przykładowy na zdjęciu) wycenionych na 4,5 tys. zł, uczestnicy przetargu będą mogli powalczyć o opla astrę z Żandarmerii Wojskowej (wersja G Classic II), za którego zaproponowano cenę wywoławczą 1,5 tys. zł.

Lubelskim przetargiem powinni zainteresować się też szukający akcesoriów warsztatowych. Dla nich agencja przygotowała pakiety, w których znajdą m.in. gwintowniki, zatrzaski i złączki, trójniki, mufy redukcyjne, dalmierze. Ceny początkowe takich zestawów zaczynają się od 900 zł.
W cenach od 600 zł do 2 tys. zł za pakiet kupimy sprzęt elektryczny, elektromechaniczny oraz elektronarzędzia.  Na oferentów czekają też m.in.: artykuły domowo-ogrodnicze oraz sprzęt kwaterunkowy, w tym łóżka koszarowe i szafki metalowe na akta oraz meble.

Szczegółowe informacje o przetargu i pozycjach do kupienia znajdziecie na stronie internetowej: https://amw.com.pl/pl/uzbrojenie-i-sprzet/sprzet-wojskowy/przetargi-1/1290.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*