REKLAMA
,
Mienie wojskowe na przetargu
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Powojskowe maszyny i wyposażenie będzie można kupić na przetargu w Lublinie. Agencja Mienia Wojskowego ogłosiła kolejny przetarg na sprzęt wycofany z armii.

5 kwietnia br. w siedzibie lubelskiego oddziału AMW odbędzie się pisemny przetarg, na którym będzie można kupić wycofane z wojska pojazdy i sprzęt. Na nabywców czeka 57 ofert o wartości blisko 260 tys. zł. Są wśród nich m.in. zgarniarki, równiarka czy spycharka hydrauliczna. Ceny wywoławcze wahają się już od 250 zł, a kończą na 27 tys. zł. Zyski ze sprzedaży zasilą Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych, z którego kupowane jest nowoczesne wyposażenie dla polskich żołnierzy.

Reklama

Po raz drugi w tym roku Oddział Regionalny AMW w Lublinie organizuje przetarg, na który trafią powojskowe maszyny, sprzęt i wyposażenie. Tym razem w ofercie znalazło się kilka pozycji „wagi ciężkiej”. Na kupców czekają dwie zgarniaki samojezdne D-357 P na ciągnikach MOAZ. Maszyny wykorzystywane najczęściej podczas prac ziemnych, przy inwestycjach drogowych czy budowlanych wyceniono na 27 tys. zł każda.
Tyle samo wynosi cena za równiarkę samojezdną D-557-I, która służy do profilowania podłoży pod nawierzchnię dróg, lotnisk, rowów i poboczy oraz wyrównywania nasypów. Wśród najdroższych pozycji jest też spycharka hydrauliczna DZ-27 S. Potencjalny nabywca musi za nią zaoferować co najmniej 21 tys. zł.

Ciekawe pozycje to również tokarka do drewna DSO-1000 w cenie wywoławczej 2 tys. zł oraz drewno opałowe
liściaste i iglaste w cenie wywoławczej niespełna 37 zł za m3, które powinno zwrócić uwagę użytkowników kominków i pieców grzewczych.
Tradycyjnie nie zabraknie też powojskowych pojazdów. Obok kultowych starów 200 (przykładowy na zdjęciu) wycenionych na 4,5 tys. zł, uczestnicy przetargu będą mogli powalczyć o opla astrę z Żandarmerii Wojskowej (wersja G Classic II), za którego zaproponowano cenę wywoławczą 1,5 tys. zł.

Lubelskim przetargiem powinni zainteresować się też szukający akcesoriów warsztatowych. Dla nich agencja przygotowała pakiety, w których znajdą m.in. gwintowniki, zatrzaski i złączki, trójniki, mufy redukcyjne, dalmierze. Ceny początkowe takich zestawów zaczynają się od 900 zł.
W cenach od 600 zł do 2 tys. zł za pakiet kupimy sprzęt elektryczny, elektromechaniczny oraz elektronarzędzia.  Na oferentów czekają też m.in.: artykuły domowo-ogrodnicze oraz sprzęt kwaterunkowy, w tym łóżka koszarowe i szafki metalowe na akta oraz meble.

Szczegółowe informacje o przetargu i pozycjach do kupienia znajdziecie na stronie internetowej: https://amw.com.pl/pl/uzbrojenie-i-sprzet/sprzet-wojskowy/przetargi-1/1290.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA