REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Mieszkańcy Busówna chcą działać
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint
21 września został oddany do użytku Wiejski Dom Kultury w Busównie. Mieszkańcy spotykają się tam i odbywają rozmowy dotyczące wielu inicjatyw. Planowane jest założenie stowarzyszenia na bazie którego mają być pozyskiwane fundusze na szereg działań. Koordynatorem spotkań jest Anna Flisiuk, radna gminy Wierzbica.

Obecnie trwają rozmowy i plany które obejmują:
– założenie Kołaa Gospodyń Wiejskich
– zorganizowanie turnieju w ping ponga
– zajęcia z Zumby i Aerobiku
– cotygodniowe “Kino wiejskie” wyświetlane w niedziele
17 grudnia ma odbyć się spotkanie organizacyjne z instruktorem zumby i aerobiku.
Jednak mieszkańcy wsi są zaniepokojeni, ponieważ dowiedzieli się, że najprawdopodobniej Wiejski Dom Kultury ma być przekształcony w Dom Kultury Gminy Wierzbica.
– Gdy jeszcze nie było Wiejskiego Domu Kultury cała wiejska społeczność spotykała się w tym samym budynku lecz zwanym remizą. Remiza była miejscem spotkań mieszkańców wsi Busówno i tylko wsi Busowno. To tak jakby w Pani mieszkaniu spółdzielnia zorganizowała miejsce spotkań całego osiedla. Jesteśmy bardzo przywiązani do tego miejsca. – opowiada jeden z mieszkańców Busówna. Młodzież się angażuje ale na razie jest mała frekwencja. Na spotkaniach jest zaledwie 20 osób a we wsi mieszka około 500. Ciężko jest podejmować jakieś działania bez funduszy, których gmina Wierzbica nie ma. Czy wieś Busówno może liczyć na pomoc i zaangażowanie reszty mieszkańców?

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*