REKLAMA
,
Przygotowania do remontu Rejowieckiej
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Czy po wyremontowaniu ulicy Rejowieckiej powinny przy niej stanąć ekrany dźwiękochłonne?

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Lublinie podała, że na długości krajowej 12-stki w granicach miasta, stanie blisko 30 ekranów o łącznej długości 31,3 km. Na odcinku zabudowy mieszkaniowej przewidziane są ekrany przezroczyste, jak i nieprzezroczyste o wysokości od 3 do 4,5 m. Konieczność ich ustawienia wynika rejestrowanego przekroczenia dopuszczalnych norm hałasu.

Reklama

Ten pomysł nie podoba się przede wszystkim władzom miasta, i ludziom prowadzącym działalność gospodarczą przy ul. Rejowieckiej. W związku z tym, w ubiegły czwartek (17 sierpnia) odbyło się zebranie mieszkańców osiedla Rejowiecka. Mniejsze wątpliwości mają rodziny mieszkające przy „dwunastce”.

„Klęska dla przedsiębiorców”

Zdaniem Józefa Górnego, wiceprezydenta miasta, warto walczyć o drogę bez ekranów, chociażby z tego powodu, że radykalnie zmieniłby się wizerunek naszego miasta. Problematyczne byłoby również zachowanie bezpieczeństwa podczas włączania się do ruchu.

Mieszkańcom zmieniłby się krajobraz za oknem. Niewykluczone też, że mogłoby to rzutować w przyszłości na wartość rynkową nieruchomości, nie mówiąc o kwestii działalności gospodarczej – wyjaśniał Górny.

Według władz w aktualne obliczenia RDOŚ został wliczony cały ruch do i od granicy w Dorohusku, a przekroczenie norm hałasu na ul. Rejowieckiej jest niewielkie i wynosi od 1,5 do 3 decybeli. Kiedy powstanie północna obwodnica Chełma, ekrany byłyby jeszcze bardziej bezużyteczne.

A co ich utworzeniu sądzą mieszkańcy?

Temat wywołał prawdziwą burzę wśród uczestników zebrania. Do ekranów bardziej są przekonani mieszkańcy, którzy mają posesję przy „dwunastce” i narzekają na pyły i hałas. Zdecydowanie przeciwko są ci, którzy prowadzą działalność gospodarczą. Dla nich miałby być to prawdziwy cios w biznes.

Do drzwi zapukają ankieterzy

Dzisiaj (6 września) od godz. 16:00 do godzin wieczornych, mieszkańcy ul. Rejowieckiej mogą spodziewać się ankieterów. Będą zbierać opinie dotyczące inwestycji.

Przypominamy, że będą mieli przy sobie identyfikatory, upoważnienie podpisane przed przewodniczącą Rady Osiedla Danutę Dębską oraz  pieczątkę Rady Osiedla.

Jesteście „za” czy „przeciw” ekranom akustycznym w tym miejscu? Zapraszamy do dyskusji.

Napisz komentarz
 • Panu Górnemu to może i odpowiada taki wizerunek miasta jaki jest obecnie i jest w stanie bronić to co jest obecnie czyli gigantycznego bałaganu i wschodniej ” maniany” w tym rejonie i nie tylko w tym, tylko ciekawe dlaczego? Władze miasta przez wiele lat w tej kwestii nie robiły nic, więc teraz też nie powinny się tym zajmować, jak nie mają pojęcia.

 • wystarczy obwodnica i nie będzie hałasu z tirów

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Sybiraków wreszcie przejezdna
  Sybiraków wreszcie przejezdna
  Niewiele unijnej kasy dla Chełma
  Niewiele unijnej kasy dla Chełma
  Półtorej godziny do Stołpia
  Półtorej godziny do Stołpia
  Urząd w czasie zarazy
  Urząd w czasie zarazy
  Remonty wloką się niemiłosiernie
  Remonty wloką się niemiłosiernie
  REKLAMA