REKLAMA
,
„W polu kukurydzy ukrywali się Afgańczycy!”
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

We wtorek mieszkańcy Strzelec w gminie Białopole byli świadkami akcji służb w pobliskim polu kukurydzy. Umundurowani mężczyźni i dwa bardzo nisko latające helikoptery wzbudziły sporą sensację. Po akcji miejscowość obiegła informacja, że CBŚP i wojsko szukało afgańczyków, którzy mieli dostać się nielegalnie do Polski. A jak było naprawdę? 

Reklama

Do naszej redakcji w środę zgłosili się mieszkańcy miejscowości Strzelce.  – Dwa helikoptery latające od 02:00 dzisiaj ale i wczoraj. Koło 13.40 dzisiaj był tam prawdopodobnie CBŚ. Ludzie mówią, że w kukurydzy, którą przeszukiwali chowało się 2 lub 4 Afgańczyków – informuje nas czytelniczka.

Tuż po akcji wśród mieszkańców zaczęły pojawiać się domysły i teorie na temat tego, co zaszło na polu kukurydzy w pobliżu miejscowości. Uspokajamy, akcja nie miała nic wspólnego z uchodźcami, ani terrorystami.

– Nie prowadziliśmy żadnych działań na terenie tego powiatu – usłyszeliśmy w Centralnym Biurze Śledczym Policji. Nasze poszukiwania doprowadziły nas do „sprawcy” zamieszania. Okazało się, że wtorkowa akcja w miejscowości Strzelce przeprowadzona została przez chełmskich pograniczników.

– Prowadziliśmy działania mające na celu ochronę granicy państwa. W tym miejscu pragnę uspokoić wszystkich mieszkańców, nie były to działania związane z poszukiwaniem uchodźców, a kwestie związane z przemytem towarów bezakcyzowych – wyjaśnia Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy chełmskich pograniczników. – Na swoim wyposażeniu posiadamy helikoptery jak i samoloty przeznaczone do patrolowania terenów przygranicznych.

Chełmscy pogranicznicy nie chcą dla dobra akcji zdradzać jej szczegółów.

– Na miejscu zebrało się mnóstwo ludzi i każdy miał swoje do powiedzenia. Tak powstają plotki – komentuje mieszkanka Strzelec.

Zobaczcie zdjęcia zrobione przez świadków zdarzenia:

Napisz komentarz
 • my som nerwowe ze szwagrom i bysmy ich tam powyijata w tych krzunach eh

 • Nie każdy muzułmanin to terrorysta, lecz każdy terrorysta to muzułmanin…

  • znam terrorystów z ONR-u i to są czystej krwi Paliaki, zresztą niemało ich w kościele katolickim, gdzie ichwiary nie można obrażać ale nas od kociej wiary to można!!!

  • Karmazynowy Piekarz

   Ci z IRA, ETA i kartelów w meksyku napewno. Kiedy skończy się propaganda muzułmanie=terroryści? A chrześcijanie to co? KKK?

 • Panie Janie- mój dobry znajomy pochodzi z Afganistanu. Jako nastolatek przedostał się do Europy- pracuję i jest normalnym,życzliwym człowiekiem- pomimo traumatycznych przeżyć. Nie wszyscy uchodźcy to terroryści.

  • Prawicowi ekstremiści zdają się tego nie rozumieć. Ciekawe czy zdają sobie sprawę, że żeby mieć emeryturę będziemy musieli skorzystać z pracowników z poza polski? Tzn wy, bo ja nie zamierzam w tym rezerwacie siedzieć

 • alllllahhhhuuuuuu akkkkbbbbbbbbaaaaaaarrrrrrrrrrrrrr

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Będzie nowy wiceprezydent?
  Będzie nowy wiceprezydent?
  Będzie nowy wiceprezydent?
  Miasto rusza do walki z wirusem
  Zapal znicz dla medyka
  Zapal znicz dla medyka
  Miejska spółka pomoże w ozdobieniu grobów
  Miejska spółka pomoże w ozdobieniu grobów
  Walka z covid-19 po chełmsku(?)
  Chełm ma nowego skarbnika
  REKLAMA