REKLAMA
,
„W polu kukurydzy ukrywali się Afgańczycy!”
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

We wtorek mieszkańcy Strzelec w gminie Białopole byli świadkami akcji służb w pobliskim polu kukurydzy. Umundurowani mężczyźni i dwa bardzo nisko latające helikoptery wzbudziły sporą sensację. Po akcji miejscowość obiegła informacja, że CBŚP i wojsko szukało afgańczyków, którzy mieli dostać się nielegalnie do Polski. A jak było naprawdę? 

Reklama

Do naszej redakcji w środę zgłosili się mieszkańcy miejscowości Strzelce.  – Dwa helikoptery latające od 02:00 dzisiaj ale i wczoraj. Koło 13.40 dzisiaj był tam prawdopodobnie CBŚ. Ludzie mówią, że w kukurydzy, którą przeszukiwali chowało się 2 lub 4 Afgańczyków – informuje nas czytelniczka.

Tuż po akcji wśród mieszkańców zaczęły pojawiać się domysły i teorie na temat tego, co zaszło na polu kukurydzy w pobliżu miejscowości. Uspokajamy, akcja nie miała nic wspólnego z uchodźcami, ani terrorystami.

– Nie prowadziliśmy żadnych działań na terenie tego powiatu – usłyszeliśmy w Centralnym Biurze Śledczym Policji. Nasze poszukiwania doprowadziły nas do „sprawcy” zamieszania. Okazało się, że wtorkowa akcja w miejscowości Strzelce przeprowadzona została przez chełmskich pograniczników.

– Prowadziliśmy działania mające na celu ochronę granicy państwa. W tym miejscu pragnę uspokoić wszystkich mieszkańców, nie były to działania związane z poszukiwaniem uchodźców, a kwestie związane z przemytem towarów bezakcyzowych – wyjaśnia Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy chełmskich pograniczników. – Na swoim wyposażeniu posiadamy helikoptery jak i samoloty przeznaczone do patrolowania terenów przygranicznych.

Chełmscy pogranicznicy nie chcą dla dobra akcji zdradzać jej szczegółów.

– Na miejscu zebrało się mnóstwo ludzi i każdy miał swoje do powiedzenia. Tak powstają plotki – komentuje mieszkanka Strzelec.

Zobaczcie zdjęcia zrobione przez świadków zdarzenia:

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • my som nerwowe ze szwagrom i bysmy ich tam powyijata w tych krzunach eh

  No votes yet.
  Please wait...
 • Nie każdy muzułmanin to terrorysta, lecz każdy terrorysta to muzułmanin…

  No votes yet.
  Please wait...
  • znam terrorystów z ONR-u i to są czystej krwi Paliaki, zresztą niemało ich w kościele katolickim, gdzie ichwiary nie można obrażać ale nas od kociej wiary to można!!!

   No votes yet.
   Please wait...
   • A tak na marginesie, dlaczego ONR nie zostało zdelegalizowane?

    No votes yet.
    Please wait...
  • Karmazynowy Piekarz

   Ci z IRA, ETA i kartelów w meksyku napewno. Kiedy skończy się propaganda muzułmanie=terroryści? A chrześcijanie to co? KKK?

   No votes yet.
   Please wait...
 • Panie Janie- mój dobry znajomy pochodzi z Afganistanu. Jako nastolatek przedostał się do Europy- pracuję i jest normalnym,życzliwym człowiekiem- pomimo traumatycznych przeżyć. Nie wszyscy uchodźcy to terroryści.

  No votes yet.
  Please wait...
  • Prawicowi ekstremiści zdają się tego nie rozumieć. Ciekawe czy zdają sobie sprawę, że żeby mieć emeryturę będziemy musieli skorzystać z pracowników z poza polski? Tzn wy, bo ja nie zamierzam w tym rezerwacie siedzieć

   No votes yet.
   Please wait...
 • alllllahhhhuuuuuu akkkkbbbbbbbbaaaaaaarrrrrrrrrrrrrr

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA