REKLAMA
,
Mieszkania dla żołnierzy
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Żołnierze dostaną klucze do nowych mieszkań w Chełmie. Blok z 32 lokalami powstał ze środków Agencji Mienia Wojskowego oraz dotacji  Ministerstwa Obrony Narodowej.

Reklama

W piątek, 11 października, o godz. 11.00, przedstawiciele Agencji Mienia Wojskowego przekażą żołnierzom klucze do nowo wybudowanych mieszkań w Chełmie. W 32 lokalach przy ul. Szpitalnej 11 zamieszkają żołnierze 1. Kołobrzeskiego Batalionu Zmechanizowanego, podległego pod 18. Dywizję Zmechanizowaną w Siedlcach. Klucze do nowych mieszkań wręczą prezes AMW Krzysztof Falkowski oraz dyrektor oddziału regionalnego AMW w Lublinie Marek Kociubiński.
Udział w uroczystości zapowiedzieli także dowódcy jednostek wojskowych oraz żołnierze wraz z rodzinami. Mieszkania przygotowano z myślą o żołnierzach zawodowych pełniących służbę w Chełmie. W czterokondygnacyjnym bloku przy ul. Szpitalnej na nowych lokatorów czekają 32 mieszkania. Są to lokale dwu- i trzypokojowe, a  część z nich przeznaczona jest na kwatery internatowe.

Mieszkania są wyposażone i wykończone „pod klucz”. W każdym z lokali zaprojektowano hol, kuchnię, łazienkę, a w trzypokojowych mieszkaniach – również oddzielną toaletę. Na wyposażeniu kuchni znalazły się elektryczne kuchenki oraz zlewozmywaki, a w łazienkach zainstalowano umywalki, wanny i toalety. Żołnierze we własnym zakresie będą musieli zadbać jedynie o meble. W piwnicach budynku zlokalizowane są komórki lokatorskie przewidziane dla każdego mieszkania oraz pomieszczenia techniczne i gospodarcze.

Ponad trzynastometrowy budynek wykonano w technologii tradycyjnej z murowanymi ścianami wewnętrznymi i zewnętrznymi. W bloku znajdują się cztery klatki schodowe, a w każdej z nich zainstalowana jest winda. Wokół budynku posadzono zieleń z trawy gazonowej odpornej na deptanie oraz drzewa i krzewy. Wykonawca zadbał również o plac zabaw dla dzieci wyłożony elastyczną i bezpieczną nawierzchnią. Najmłodsi będą mieli do dyspozycji piaskownicę, huśtawki oraz zjeżdżalnię, młodzież i dorośli siłownię terenową.

Prace nad realizacją inwestycji trwały 13 miesięcy. Koszt całego przedsięwzięcia wraz z zagospodarowaniem terenu wyniósł ponad 10 mln zł. Zadanie zrealizowało przedsiębiorstwo budowlane HARTBEX Sp. z o.o. Inwestycja została sfinansowana ze środków wypracowanych przez AMW ze sprzedaży powojskowych nieruchomości oraz dotacji z MON.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA