REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Mieszkania plus w Chełmie? Na razie jest ankieta
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Dostępna jest już ankieta dla mieszkańców Chełma zainteresowanych lokalem mieszkalnym w ramach programu Mieszkanie Plus. Miasto chce przystąpić do Narodowego Programu Mieszkaniowego.

Reklama

Chełmscy radni przyjęli pod koniec czerwca uchwałę w sprawie wyrażenia woli przystąpienia do Narodowego Programu Mieszkaniowego. W programie chodzi m.in. o wsparcie budowy mieszkań dostępnych dla osób o niskich i umiarkowanych dochodach, dzięki wykorzystaniu nieruchomości Skarbu Państwa.

Udział Chełma polegałby na udostępnieniu uzbrojonych gruntów pod budowę. Odpowiednie tereny miasto znalazło na os. Gwarek. Na potrzeby programu można by tam przeznaczyć ponad 6 ha gruntów, z czego 2,4 ha należy do miasta, a reszta jest w rękach prywatnych. Przed miastem zatem zadanie związane z ich wykupieniem lub zamianą. Na terenie tym mogłoby stanąć kilka bloków z około 200 mieszkaniami.
Jest jeszcze inna przeszkoda – upatrzony teren w planie zagospodarowania przestrzennego miasta jest obecnie przeznaczony pod usługi. Stąd konieczna jest jego zmiana. Być może uda się ją przeprowadzić do września tego roku. Sporo tych “schodów”. Za to miasto jest już po wstępnych rozmowach z Bankiem Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości S.A., który zadeklarował, że finansowanie z jego strony może sięgnąć około 50 mln zł.

Tymczasem w biurze podawczym Urzędu Miasta oraz w Wydziale Infrastruktury Komunalnej są już dostępne ankiety dla zainteresowanych tańszym mieszkaniem. Ankiety przeprowadzane są z uwagi na potrzebę określenia skali zainteresowania programem, a uzyskane odpowiedzi będą pomocne przy dalszych pracach związanych z jego wdrażaniem. Ankietę można też wypełnić i przesłać drogą internetową (kliknij).

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Nie ma gdzie,podobno jest za co.Ciekawa kwadratura koła.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama