REKLAMA
,
„Mieszkanie Plus” w Chełmie! Znamy pierwsze szczegóły | TYLKO U NAS
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Kolejne gminy decydują się na uczestnictwo w programie Mieszkanie Plus. Do tej pory BGK Nieruchomości podpisało 81 listów intencyjnych oraz dwie umowy inwestycyjne. W trakcie weryfikacji są kolejne 622 lokalizacje. Oficjalnie pismo w tej sprawie wpłynęło w tym tygodniu także do chełmskiego magistratu.

Jak wskazała Ewa Syta, rzecznik BGK Nieruchomości, od czerwca 2016 r. w ramach realizacji programu Mieszkanie plus wypracowano model inwestycji funduszu oraz elastyczną formułę współpracy z samorządami.

Reklama

Na mocy tych porozumień BGK Nieruchomości dysponuje już niemal 450 ha gruntów wstępnie wytypowanych pod budowę mieszkań – poinformowała rzecznik. BGKN szacuje, że na działkach może powstać do 60 tys. lokali mieszkalnych.

Wśród gmin i miast, które podpisały już listy intencyjne są duże miasta, takie jak: Wrocław, Kraków, Poznań, Gdańsk, Katowice, oraz mniejsze miejscowości: Kobyłka, Pelplin, Trzebinia, Konin, Ciechanów. 622 lokalizacje są w trakcie weryfikacji. Podpisano także 2 umowy inwestycyjne w Białej Podlaskiej i Jarocinie. W Białej Podlaskiej powstanie około 186 mieszkań, w Jarocinie około 258 lokali.

Magistrat w gotowości

Pismo od spółki do chełmskiego magistratu wpłynęło także do chełmskiego magistratu. Jak poinformował nas Józef Kendzierawski, Dyrektor Wydziału Infrastruktury Komunalnej, więcej informacji powinniśmy znać po spotkaniu władz Chełma, które odbędzie się jeszcze w tym tygodniu.

Pismo wpłynęło do nas w ubiegły wtorek (7 marca) i wstępnie wskazano działkę przy ul. Lubelskiej. Jeżeli takowa będzie dostępna, miasto będzie otwarte na działania – mówi Agata Fisz, Prezydent Miasta Chełm.

Jak poinformowała Prezydent, w przypadku Białej Podlaskiej, miasto miało już opracowaną dokumentację, grunty pod budownictwo wielorodzinne z zamiarem budowy mieszkań komunalnych. Miasto było logistycznie przygotowane i wystarczyło, że władze zmieniły sposób realizacji tej inwestycji.

Z moich informacji wynika, że nie ma jeszcze wszystkich regulacji prawnych, które pozwalają budować mieszkania w ramach rządowego programu. Nie wiemy kto jest wykonawcą budowy mieszkań, na jakich zasadach jest to rozliczane, kto jest potencjalnym najemcą i jakie będą kwoty czynszy – dodaje Fisz.

Jak zapewniła nas Prezydent Chełma, pierwsze informacje w sprawie programu „Mieszkanie +”, nasi czytelnicy poznają już w najbliższy poniedziałek!

Nowy program rządu „Maluch+. Powstanie nowy miejski żłobek?

Źródło: Codzienny Serwis Informacyjny PAP

mp/Kurier PAP/
chelmski.eu

 

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA