REKLAMA
,
Milion dla chełmskiej uczelni
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Milion złotych dostanie Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie na wyposażenie laboratoriów i biblioteki. Pieniądze pozwolą kupić nowości, by uczelnia była na bieżąco z postępem technicznym.

Reklama

W ramach projektu Inicjatywa wsparcia dążenia do doskonałości realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, 10 publicznych uczelni zawodowych skorzysta ze wsparcia finansowego. Wśród nich jest PWSZ w Chełmie.  Uczelnia otrzyma dotację w wysokości 1 000 000 zł. Pieniądze będzie można wydać na poprawę jakości kształcenia na kierunkach studiów o profilu praktycznym.

Chełmska uczelnia planuje je przeznaczyć na nowe urządzenia do laboratorium fonetycznego w katedrze filologii; będą też zakupy najnowszej literatury specjalistycznej dla studentów stosunków międzynarodowych. Ponadto wsparcie z MEiN zostanie wykorzystane na doposażenie laboratoriów technicznych. Nowinki pojawią się m.in. w pracowniach automatyki i robotyki, maszyn i napędów elektrycznych, spawalnictwa, obróbki plastycznej, analityki chemicznej, diagnostyki samochodowej, obrabiarek CNC, obróbki cieplno-chemicznej.

Staramy się, by prowadzone na Uczelni zajęcia i ćwiczenia laboratoryjne dostosowane były do aktualnych potrzeb rynku pracy, wynikających z rozwoju technologii i konieczności tworzenia rzeczywistych warunków środowiska pracy. Stąd też nasza dbałość w nadążaniu za postępem technicznym oraz nowinkami nie tylko w szeroko rozumianej inżynierii, ale też wielu innych dziedzinach wiedzy – mówi dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, rektor PWSZ w Chełmie.

Ministerstwo przyznając dotację zwraca uwagę, że w czasie narastającego zagrożenia epidemicznego wyzwaniem dla publicznych uczelni zawodowych było kontynuowanie kształcenia w nowych warunkach; szczególnie prowadzenie kształcenia na kierunkach studiów o profilu praktycznym. Doświadczenia z tego okresu stały się impulsem do wypracowania nowych, często niezwykle innowacyjnych rozwiązań. Dotyczyły one zarówno kwestii dydaktycznych, jak i organizacyjnych. Celem Inicjatywy wsparcia dążenia do doskonałości jest wspieranie tych zmian. 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Gdyby przynajmniej do gabinetów najważniejszych osób wrzucili takie nowoczesne dywany – https://carpetsandmore.pl/dywany/dywany-nowoczesne/ to od razu by to inaczej wyglądało. A tak? W niektórych pomieszczeniach nie da się na to patrzeć, serio.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Pomijam politykę i cieszy mnie forsa spływająca do Chełma.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA