REKLAMA
,
Milion w podręcznym bagażu
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Prawie milion złotych w gotówce przewoził w bagażu podręcznym. Ukraiński kierowca ciężarówki nie zgłosił tego na granicy. Ale do bagażu zajrzeli funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Dorohuska.

Reklama
W trakcie kontroli na drogowym przejściu granicznym w Dorohusku funkcjonariusze znaleźli u ukraińskiego kierowcy znaczną ilość gotówki – w sumie 916 tys. złotych. Mężczyzna, mimo że miał taki obowiązek, nie zgłosił wwożonych środków płatniczych przy kontroli granicznej. Gotówkę ukrył w bagażu osobistym. Jak tłumaczył funkcjonariuszom – były to pieniądze za sprzedaną ziemię.
Za niedopełnienie obowiązku zgłoszenia na granicy państwa środków płatniczych obywatel Ukrainy ukarany został mandatem w wysokości 5,2 tys. złotych.
Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że osoby przekraczające granicę mają obowiązek zgłaszać wwożone do kraju lub wywożone za granicę środki płatnicze, jeżeli ich równowartość przekracza 10 tys. euro. Należy to zrobić w formie pisemnej, a wypełnioną deklarację złożyć u funkcjonariusza Służby Celno-Skarbowej lub Straży Granicznej.
To ważny obowiązek podróżnego. Warto o nim pamiętać m.in. teraz, w okresie wzmożonych wyjazdów choćby na zagraniczne wakacje. To pozwoli uniknąć problemów na granicy.
Niedopełnienie obowiązku zgłoszenia gotówki lub podanie w deklaracji dewizowej nieprawdziwych danych podlega karze grzywny.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA