REKLAMA
,
Miliony dla firmy z Okszowa
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Firma Pro-Project z Okszowa wygrała konkurs na dofinansowanie swojej działalności. Dostanie niemal 2 miliony złotych na rozwój produkcji przyrządów do testowania aparatury diagnostycznej wykorzystywanej w medycynie.

Reklama

Dofinansowanie w wysokości prawie 2 miliony złotych trafi do rodzinnej firmy Pro-Project z Okszowa pod Chełmem. Dzięki temu firma rozwinie produkcję przyrządów do testowania aparatury diagnostycznej wykorzystywanej m.in. w stomatologii, ale także w radiografii, fluoroskopii, angiografii, mammografii, tomografii komputerowej, rezonansie magnetycznym, medycynie nuklearnej, ultrasonografii i radioterapii.

W środę, 26 czerwca br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego w Lublinie odbyła się konferencja prasowa poświęcona podpisaniu umów z przedsiębiorcami w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 (RPO WL).
Spotkanie dotyczyło Działania 3.7 Wzrost konkurencyjności MŚP wdrażanego przez Lubelską Agencję Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie (LAWP). Dotychczas LAWP ogłosiła cztery konkursy w ramach tego działania i udzieliła dofinansowania na łączną kwotę około 668 mln złotych.

W konferencji prasowej uczestniczyli m.in.: Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Dyrektor Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie Magdalena Filipek-Sobczak oraz zaproszeni beneficjenci, wśród nich Henryk Kartaszyński, właściciel Pro-Projekt (na zdjęciu po lewej).

Jestem przekonany, że dzięki tym środkom firmy z Lubelszczyzny będą mogły skutecznie konkurować z innymi podmiotami w Polsce czy Europie, ale także i na świecie. Wszystkim nam zależy na tym, aby przedsiębiorcy prężnie się rozwijali, bo to przełoży się na rozwój regionu – mówił marszałek Jarosław Stawiarski.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Półtorej godziny do Stołpia
Półtorej godziny do Stołpia
Urząd w czasie zarazy
Urząd w czasie zarazy
Remonty wloką się niemiłosiernie
Remonty wloką się niemiłosiernie
Na Kolejową jeszcze poczekamy
Na Kolejową jeszcze poczekamy
Przyszłość dworca budzi emocje
Przyszłość dworca budzi emocje
REKLAMA