REKLAMA
,
Miliony euro do wzięcia. Wszystko zależy od urzędników
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Cztery chełmskie pomysły znalazły uznanie oceniających w ramach programu Polska – Białoruś – Ukraina. Teraz urzędnicy muszą przygotować naprawdę dobre projekty. Do podziału jest aż 27 milionów euro.

Komisja Wyboru Projektów Programu Polska-Białoruś-Ukraina oceniła 352 koncepcji projektów. Odrzuciła 190. Do kolejnego etapu zakwalifikowano wszystkie cztery pochodzące z Chełma. Za pieniądze z programu władze miasta chcą sfinansować organizację wydarzeń kulturalnych, modernizację sali widowiskowej Chełmskiego Domu Kultury, budowę ścieżki rowerowej przy ul. Lubelskiej, rewitalizację parku miejskiego oraz poprawę stanu miejskiej kanalizacji. Partnerami Chełma w ramach tych projektów są: Lwów, Brześć, Łuck i Kowel.

Reklama

Łączna wartość zakwalifikowanych do drugiego etapu propozycji wynosi 247 milionów euro. Chełmscy urzędnicy naprawdę muszą się postarać – dofinansowanie otrzyma zapewne tylko 10 proc. pozostających w grze projektów.Termin składania wniosków to koniec czerwca. Obiecujemy, że w imieniu naszych Czytelników zapytamy czy wszystkie wnioski o dotację udało się przygotować i złożyć w terminie.  Decyzje o ostatecznym wyborze projektów zapadną jesienią bieżącego roku.

Pełna lista projektów dostępna jest tutaj. 

W ChDK ma być jeszcze bardziej komfortowo

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Drogi poróbcie bo doly gorsze niz Na ukrainie I sciezki a nie jakies glupoty z ktorych bd korzystac 2% ludzi w chelmie .

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA