REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Miliony na poprawę bezpieczeństwa pracy
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Konkurs dla pracodawców ogłosił Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Można w nim zdobyć dofinansowanie do działań poprawiających warunki pracy. Kwoty sięgają od 10 tysięcy do nawet pół miliona złotych.

Reklama

Konkursowe wnioski można składać od 16 lipca do 23 sierpnia. Szczególnie premiowane będą projekty, które zmniejszą zagrożenie wypadkami przy pracy lub chorobami zawodowymi. Można zdobyć dofinansowanie na przykład na działania zmniejszające nadmierny hałas, promieniowanie, zapylenie w miejscu pracy czy na sprzęt, który ograniczy obciążenie układu mięśniowo-szkieletowego pracowników. Lista możliwości jest długa, a szczegóły znajdziecie na stronie internetowej ZUS.

Wysokość dofinansowania zależy od wartości projektu i liczby zatrudnionych. Zakłady, które ubezpieczają do 9 osób, mogą uzyskać nawet do 90 proc. szacowanej wartości projektu. Łączna kwota, jaką ZUS planuje wydać na poprawę bezpieczeństwa w zakładach pracy, wynosi w tym roku budżetowym 50 mln zł. W konkursie mogą wziąć udział aktywni przedsiębiorcy, którzy nie zalegają z opłacaniem składek i podatków.

Złożone wnioski ZUS sprawdzi najpierw pod kątem formalnym – czy są kompletne i poprawne. Następnie dokumenty trafią do ekspertów Centralnego Instytutu Ochrony Pracy, którzy odpowiadają za merytoryczną ocenę projektów.

Regulamin konkursu i wzory dokumentów są na www.zus.pl. Dodatkowe pytania można kierować na adres konkurs@zus.pl.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama