REKLAMA
,
Miłosz z medalami
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Miłosz Drozda z chełmskiego klubu Dragon pokazał formę na olimpiadzie młodzieży! Wrócił z dwoma medalami i życiowym rekordem.

Reklama
Na strzelnicach Gwardii Zielona Góra odbył się XXV Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich, czyli Mistrzostwa Polski juniorów młodszych w strzelectwie sportowym. W dniach 22 – 28 lipca br. w konkurencjach strzeleckich startowało łącznie ponad 200 zawodników i zawodniczek, którzy wcześniej pomyślnie przeszli przez sito kwalifikacji.
MKS Dragon Chełm reprezentowali Miłosz Drozda, Martyna Pastuszak i Kacper Zawistowski. Wszyscy troje strzelali konkurencje karabinowe.
Największymi sukcesami może pochwalić się Miłosz Drozda. Na co dzień uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie, bez wątpienia zabłysnął na tych zawodach. Podopieczny trenera Jana Dąbskiego najpierw wygrał pierwszą zmianę w konkurencji karabinu sportowego trzy postawy (znaczną przewagą, bo 30 punktów), by ostatecznie zostać sklasyfikowanym po ostatniej zmianie na drugim miejscu. Złoto umknęło mu przez jeden punkt straty. O końcowej klasyfikacji zdecydował ostatni strzał w postawie stojąc, który jego przeciwnikowi wyszedł nieco lepiej. Osiągnięty w tej konkurencji wynik jest nowym rekordem życiowym Drozdy.
Ale to nie wszystko. Brązowy medal Miłosz zdobył w konkurencji karabinu pneumatycznego. Jak wynika z relacji trenerów z innych klubów, Drozda od początku utrzymywał się na czele stawki. Niestety, w piątej serii miał chwilę zawahania, która kosztowała go ostatecznie 1,4 punktu straty do srebrnego medalu.
Martyna Pastuszak startowała w karabinie pneumatycznym. Po emocjonującej konkurencji sklasyfikowana została na 13. miejscu. Należy tu dodać, że o rankingu w obrębie pierwszej piętnastki decydowały dziesiętne części punktu – tak silnie obsadzone były zawody. Martyna jest jedną z dwóch zawodniczek (a startowało ich w tej konkurencji pięćdziesiąt), które w jednej serii uzyskały rezultat 103,5 punktu lub więcej.
Kacper Zawistowski uzyskał miejsca odpowiednio 32. w karabinie sportowym trzy postawy, gdzie poprawił swój rekord życiowy oraz 38. w karabinie pneumatycznym. Były to jego pierwsze zawody tej rangi.
Tegoroczny Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i zdobyte miejsca medalowe są najlepszym, jak dotąd, występem zawodników chełmskiego Dragona na Mistrzostwach Polski tej kategorii wiekowej. Miłosz, Martyna i Kacper zdobyli łącznie 17 punktów w rankingu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży, prowadzonym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.
Gratulujemy!

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA