REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Minister Maksymowicz był na budowie pasa
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Minister Wojciech Maksymowicz był w środę w Chełmie. Gościa interesowały postępy prac przy budowie betonowego pasa startowego na Lotnisku Akademickim PWSZ.

Do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie przyjechał w środę (1 lipca) sekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, prof. Wojciech Maksymowicz. W Akademickim Porcie Lotniczym spotkał się z władzami uczelni.

Reklama

Ministra interesowały przede wszystkim postępy prac przy budowie betonowego pasa startowego na lotnisku w Depułtyczach Królewskich. A te, dzięki sprzyjającej pogodzie, idą lepiej, niż można się było spodziewać – ocenia rektor PWSZ Arkadiusz Tofil. Zakończenie prac jest zaplanowane na II kwartał 2021 roku. Koszt inwestycji to 25 mln złotych, z czego MNiSW dołożyło chełmskiej uczelni 16 mln złotych.

Gość obejrzał flotę statków powietrznych przeznaczoną do szkolenia studentów na specjalizacji Pilotaż samolotowy i Pilotaż śmigłowcowy. Chętnie też zasiadł za sterami dwusilnikowego samolotu Tecnam P2006T – jednego z ostatnich nabytków uczelni.

Prof. Maksymowicza interesowały też laboratoria Centrum Studiów Inżynierskich w Depułtyczach Królewskich. Jako neurochirurg, najwięcej czasu spędził w laboratoriach badań środowiskowych, w których wykonuje się badania m.in. dla branży medycznej.
Minister z uznaniem mówił o chełmskiej uczelni. Jego zdaniem, PWSZ w sposób innowacyjny i nowoczesny podchodzi do wyzwań rynku pracy.

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama