REKLAMA
,
Minister Maksymowicz był na budowie pasa
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Minister Wojciech Maksymowicz był w środę w Chełmie. Gościa interesowały postępy prac przy budowie betonowego pasa startowego na Lotnisku Akademickim PWSZ.

Do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie przyjechał w środę (1 lipca) sekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, prof. Wojciech Maksymowicz. W Akademickim Porcie Lotniczym spotkał się z władzami uczelni.

Reklama

Ministra interesowały przede wszystkim postępy prac przy budowie betonowego pasa startowego na lotnisku w Depułtyczach Królewskich. A te, dzięki sprzyjającej pogodzie, idą lepiej, niż można się było spodziewać – ocenia rektor PWSZ Arkadiusz Tofil. Zakończenie prac jest zaplanowane na II kwartał 2021 roku. Koszt inwestycji to 25 mln złotych, z czego MNiSW dołożyło chełmskiej uczelni 16 mln złotych.

Gość obejrzał flotę statków powietrznych przeznaczoną do szkolenia studentów na specjalizacji Pilotaż samolotowy i Pilotaż śmigłowcowy. Chętnie też zasiadł za sterami dwusilnikowego samolotu Tecnam P2006T – jednego z ostatnich nabytków uczelni.

Prof. Maksymowicza interesowały też laboratoria Centrum Studiów Inżynierskich w Depułtyczach Królewskich. Jako neurochirurg, najwięcej czasu spędził w laboratoriach badań środowiskowych, w których wykonuje się badania m.in. dla branży medycznej.
Minister z uznaniem mówił o chełmskiej uczelni. Jego zdaniem, PWSZ w sposób innowacyjny i nowoczesny podchodzi do wyzwań rynku pracy.

 

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA