REKLAMA
,
Mirosław Majewski na dużym ekranie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Chełmianin Mirosław Majewski zagrał w filmie „Cudak” ukazującym czasy II wojny światowej. Premiera filmu w chełmskim kinie „Zorza” już w piątek, 23 lipca. Wybieracie się?

Reklama

W piątek 23 lipca, w CKF Zorza odbędzie się chełmska premiera filmu „Cudak” w reż. Anny Kazejak. Film opowiada wojenną historię Romana Cudakowskiego (dla przyjaciół Cudak) i jego relacji z Szymonem Akermanem – skrzypkiem żydowskiego pochodzenia. Pewnego dnia Roman decyduje się na stałe zabrać z getta skrzypka z jego rodziną, by ukrywać ich z narażeniem życia w swoim domu.

Jedną z ról w tym filmie zagrał chełmianin Mirosław Majewski. Na co dzień jest aktorem Teatru Kameralnego w Lublinie i nauczycielem w Młodzieżowym Domu Kultury w Chełmie. Jego aktorski talent chełmianie mogli podziwiać m.in. w przedstawieniach Teatru Ziemi Chełmskiej. W filmie „Cudak” zagrał doktora Konieckiego.

Zdjęcia do filmu kręcone były m.in. w Lublinie. Postaci i filmowa opowieść są fikcyjne, ale powstały w oparciu o prawdziwe historie z czasów II wojny światowej. Inspiracją dla scenariusza był m.in. cykl telewizyjnych filmów fabularnych „Kto ratuje jedno życie, ten ratuje cały świat”, opowiadający historie Polaków ratujących żydowskich sąsiadów, przyjaciół lub nieznajomych podczas wojny. 

Zapraszamy na chełmską premierę filmu „Cudak”, w piątek 23 lipca, godz. 18:30, CKF Zorza. Film będzie grany do 29 lipca włącznie. Bilety po 16 zł (normalny) i 14 zł (ulgowy).

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA