REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Mirzwa: “20 procent Chełmian ma problem z alkoholem”
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Hand holding a glass with vodka.Na środowym posiedzeniu Rady Miasta Chełm, debatowano na wiele tematów społecznych, ekonomicznych i politycznych. Jednym z nich była realizacja Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chełmie za rok 2014.

Wszystkie projekty prowadzone w ramach akcji antyalkoholowej w Chełmie, są podobne i nie wprowadzają niczego nowego – komentuje radna Platformy Obywatelskiej Anna Mirzwa. Na sesji Rady Miasta, Mirzwa zaznaczyła, że że problemy z uzależnieniami od alkoholu ma około 20 procent Chełmian. -Informacje dotyczące danych statystycznych zostały przedstawione na grudniowym posiedzeniu Rady Miasta – mówi nam radna PO.

Ogólnopolskie wskaźniki procentowe uwzględniają, że problemy alkoholowe mogą dotyczyć około 11 tysięcy osób, co stanowi 16,84 % wszystkich mieszkańców. Faktycznie, dane wynosiły prawie 20 procent, jednak dotyczą one różnych kategorii problemów m.in. liczby osób uzależnionych od alkoholu, dorosłych przebywających w otoczeniu alkoholika czy też wychowujących się w rodzinach alkoholików a nie tylko osób uzależnionych.

Problemy alkoholowe stanowią duży obszar pracy dla przedstawicieli Stowarzyszenia Ośrodku Wspierania Rodziny. – Jesteśmy w szkołach, w pomocy społecznej, w urzędzie pracy, a także współpracujemy z kuratorami. Docieramy do ludzi z problemami – mówi nam Tomasz Jędrzejewski, sekretarz Stowarzyszenia.

 

 

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*