REKLAMA
,
Mistrzowie powietrznych ewolucji gościli w Chełmie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

You are using a gallery with old engine.
Please copy this gallery to use new engine and full Contest Gallery abilities.

Blisko 40 różnych samolotów i helikopterów, załogi z Polski, Czech, Szwajcarii, Francji i Wielkiej Brytanii, około 30 tysięcy gości. W niedzielę 11 czerwca br. zakończył  się II Międzynarodowy Piknik Lotniczy „Lotnicze Depułtycze”.

Dwudniowa impreza stanowiła nie lada gratkę dla miłośników historii i współczesności europejskiego lotnictwa. Nie zabrakło też emocji związanych z pokazami akrobacyjnymi. Pierwszego dnia największe wrażanie na gościach zrobił pokaz Zespołu Akrobacyjnego Biało-Czerwone Iskry. Podziwiano także podniebne wyczyny Macieja Pospieszyńskiego i Marka Choima w maszynach Extra 330 oraz formacji Cellfast Flying Team z Krosna. Publiczność gorąco oklaskiwała pokaz MiG-29 z 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego. Były też występy śmigłowców, jak Robinson R-44 w barwach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.

Reklama

Historię lotnictwa można było śledzić na stanowisku krakowskiego Muzeum Lotnictwa Polskiego (Jak-18). Do Depułtycz zawitały też fantastyczne zabytki, np. słynny BTM Avenge, który debiutował w bitwie o Midway, szturmowy Rocwell OV-10 Bronco, czy boeing stearman. Wszystkie można było podziwiać na ziemi i w pokazach powietrznych.

Organizatorem Pikniku była firma Kagero Publishing, którą wsparły chełmska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa i Gmina Chełm.

Chciałbym, aby piknik na stałe zapisał się w kalendarzu imprez lotniczych i z roku na rok umacniał swoją rozpoznawalność oraz markę. Jestem przekonany, że tak właśnie będzie – powiedział profesor nadzw. dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.

Poniżej spora fotorelacja z pikniku. Pochwalcie się zdjęciami, które udało się zrobić Wam. Wystarczy, że prześlecie je na na nasz redakcyjny adres: redakcja@chelmski.eu.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Pana Andrzeja Mikulskiego

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA