REKLAMA
,
Młode piłkarskie talenty
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Czas wyłonić piłkarskich mistrzów regionu do lat 8, 10 oraz 12 w naszym województwie. Ponad 130 drużyn chłopców i dziewczynek ze wszystkich 24 powiatów wystąpi w lubelskich Finałach Wojewódzkich XIX edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Rozgrywki 1-2 kwietnia w Międzyrzecu Podlaskim.

Reklama

Po trwających od października do marca rozgrywkach na poziomie gmin i powiatów, XIX edycja największego piłkarskiego turnieju dla dzieci w Europie przenosi się o szczebel wyżej.

Piłkarskie emocje w Międzyrzecu Podlaskim

Zespoły, które przebrnęły przez eliminacje powiatowe, wybiegną 1 i 2 kwietnia na obiekty MOSiR-u przy ul. Pszennej 3 w Międzyrzecu Podlaskim. W poniedziałek o tytuł mistrzów województwa powalczą dziewczynki z zespołów U-12 i cała najmłodsza kategoria U-8. Drugiego dnia swoje umiejętności zaprezentują chłopcy i dziewczynki w kategorii U-10, a także chłopcy w kategorii U-12. W rywalizacji weźmie udział ponad 130 drużyn.

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” jest jednym z najważniejszych projektów Polskiego Związku Piłki Nożnej. Co roku tysiące dzieci, które w nim uczestniczą, mają okazję do zaprezentowania swoich piłkarskich umiejętności, spędzając przy tym czas na świeżym powietrzu i doskonale się bawiąc. Najbardziej utalentowani zawodnicy i zawodniczki trafiają dodatkowo do notesów naszych trenerów i skautów, którzy bardzo uważnie śledzą rozgrywki od etapu Finałów Wojewódzkich. Wierzę w to, że część z tych młodych piłkarzy w przyszłości zadebiutuje w reprezentacji Polski i będzie stanowić o jej sile – mówi Czesław Michniewicz, selekcjoner reprezentacji Polski U-21.

Finały Wojewódzkie będą wielkim piłkarskim świętem i okazją do zobaczenia w akcji największych młodych talentów z całego regionu. Wstęp na stadion jest bezpłatny, a organizatorzy zapraszają do kibicowania drużynom ze swoich miast.

Z podwórka do reprezentacji

W Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” zagrało już ponad 50 późniejszych reprezentantów Polski w różnych kategoriach wiekowych, w tym m.in. Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński czy Paulina Dudek.
W tym roku tysiące piłkarzy i piłkarek powalczy o spełnienie swoich piłkarskich marzeń, zwycięstwa drużynowe oraz wyróżnienia indywidualne. Najlepsi zostaną zauważeni, bo już na szczeblu wojewódzkim rozgrywki są starannie monitorowane przez trenerów i skautów z PZPN.
Najbardziej utalentowani piłkarze i piłkarki otrzymają zaproszenie na Letnią Akademię Młodych Orłów, czyli zgrupowanie wyróżniających się juniorów z całego kraju, a część z nich już w niedalekiej przyszłości założy koszulkę z orzełkiem na piersi, występując w najmłodszej kadrze – U-15.

Najlepsi zagrają na PGE Narodowym

Dla chłopców i dziewczynek z kategorii U-8 stawką nadchodzących Finałów Wojewódzkich będzie miano mistrzów województwa lubelskiego. Ich starsi koledzy i koleżanki z drużyn do lat 10 i 12 powalczą nie tylko o prym w regionie, ale również o wyjazd na Finały Ogólnopolskie, które odbędą się od 29 kwietnia do 2 maja w Warszawie.

Zwycięzców XIX edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” poznamy w Wielkim Finale na PGE Narodowym. Decydujące mecze zostaną rozegrane 2 maja, na kilka godzin przed finałem Pucharu Polski, w obecności m.in. prezesa PZPN Zbigniewa Bońka czy selekcjonera Jerzego Brzęczka.

Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, głównym sponsorem od 13 lat firma Tymbark, a sponsorem brązowym od dwóch edycji – Electrolux.
XIX edycja rozgrywek została objęta Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, a także wsparciem Komitetu Honorowego, na który składają się patronaty Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Ministerstwa Zdrowia.

Partnerem Turnieju w województwie lubelskim jest firma Lemonex.

Szczegółowe informacje znajdziecie na stronach www.zpodworkanastadion.pl oraz www.laczynaspilka.pl.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA