REKLAMA
,
Młodzi architekci dla Chełma
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Jest okazja stworzyć oryginalne i funkcjonalne rozwiązania, które mogą zostać zrealizowane w przestrzeni miejskiej Chełma. Jesteś studentem architektury, inżynierem, projektantem – weź udział w konkursie „Młoda Architektura dla miasta”. Termin: do 12 listopada.

Reklama

CEMEX Polska wspólnie z Urzędem Miasta Chełm i miesięcznikiem Builder ogłosili konkurs pod nazwą „Młoda Architektura dla Miasta”. Jego celem jest zgromadzenie pomysłów i projektów na realizację elementów architektonicznych mających uatrakcyjnić przestrzeń miejską Chełma. Nabór prac konkursowych ruszył 9 września i potrwa do 12 listopada 2019 roku.

Zgodnie z ideą konkursu, zaprojektowane elementy powinny być częścią małej architektury miejskiej, która obejmuje miejsca do siedzenia, oprawę na roślinność, taką jak donice i kwietniki, stojaki na rowery, kosze na śmieci, tablice informacyjne itp. Wartością dodaną dla tych elementów powinien być ich charakter użytkowy, oryginalność, wysoka wartość estetyczna oraz wkomponowanie w istniejącą przestrzeń miasta.

Konkurs jest skierowany do studentów lub zespołów studentów pierwszego lub drugiego stopnia kierunku architektura oraz do inżynierów i projektantów. Prace z wykorzystaniem określonych produktów CEMEX można zgłaszać w dwóch kategoriach.
Pierwsza zakłada przygotowanie projektów odnoszących się do wskazanych lokalizacji w Chełmie.
Z kolei druga kategoria, otwarta, pozwala stworzyć autorski pomysł na obiekt małej architektury w dowolnym miejscu miasta.

Zgłoszone projekty będą oceniane przez jury, w którym znajdą się przedstawiciele organizatorów – firmy CEMEX Polska, wydawnictwa Builder oraz Prezydent Miasta Chełm. Przy ocenie będą brane pod uwagę m.in. kompozycja, funkcjonalność i trwałość rozwiązań, estetyka oraz wykorzystanie materiałów CEMEX (w tym cementu, grysów, kory kamiennej Corteza, żwiru Dolores, czy otoczaków Nieve, Malaga i Zaino).

Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni do końca tego roku. Laureaci otrzymają nagrody pieniężne, zaproszenia na warsztaty „Dzień Młodego Architekta” w ramach VII edycji Builder4YoungArchitects 2019/20 oraz roczną prenumeratę magazynu Builder.

Więcej informacji o konkursie znajduje się w Regulaminie dostępnym na stronie: www.cemex.pl

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Dla Chełma będzie lepiej jak zamkną spalarnię śmieci zwaną Cemex. 1000 ton na dobę idzie w komin. na zdrowie dla wszystkich chełmian

  No votes yet.
  Please wait...
 • DOBRY POMYSL 🙂 Podoba sie 🙂 Dla Miasta i Mieszkancow 🙂 Dla Architekta i dla Cemexu- 🙂

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA