REKLAMA
,
Młodzi architekci dla Chełma
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Jest okazja stworzyć oryginalne i funkcjonalne rozwiązania, które mogą zostać zrealizowane w przestrzeni miejskiej Chełma. Jesteś studentem architektury, inżynierem, projektantem – weź udział w konkursie „Młoda Architektura dla miasta”. Termin: do 12 listopada.

Reklama

CEMEX Polska wspólnie z Urzędem Miasta Chełm i miesięcznikiem Builder ogłosili konkurs pod nazwą „Młoda Architektura dla Miasta”. Jego celem jest zgromadzenie pomysłów i projektów na realizację elementów architektonicznych mających uatrakcyjnić przestrzeń miejską Chełma. Nabór prac konkursowych ruszył 9 września i potrwa do 12 listopada 2019 roku.

Zgodnie z ideą konkursu, zaprojektowane elementy powinny być częścią małej architektury miejskiej, która obejmuje miejsca do siedzenia, oprawę na roślinność, taką jak donice i kwietniki, stojaki na rowery, kosze na śmieci, tablice informacyjne itp. Wartością dodaną dla tych elementów powinien być ich charakter użytkowy, oryginalność, wysoka wartość estetyczna oraz wkomponowanie w istniejącą przestrzeń miasta.

Konkurs jest skierowany do studentów lub zespołów studentów pierwszego lub drugiego stopnia kierunku architektura oraz do inżynierów i projektantów. Prace z wykorzystaniem określonych produktów CEMEX można zgłaszać w dwóch kategoriach.
Pierwsza zakłada przygotowanie projektów odnoszących się do wskazanych lokalizacji w Chełmie.
Z kolei druga kategoria, otwarta, pozwala stworzyć autorski pomysł na obiekt małej architektury w dowolnym miejscu miasta.

Zgłoszone projekty będą oceniane przez jury, w którym znajdą się przedstawiciele organizatorów – firmy CEMEX Polska, wydawnictwa Builder oraz Prezydent Miasta Chełm. Przy ocenie będą brane pod uwagę m.in. kompozycja, funkcjonalność i trwałość rozwiązań, estetyka oraz wykorzystanie materiałów CEMEX (w tym cementu, grysów, kory kamiennej Corteza, żwiru Dolores, czy otoczaków Nieve, Malaga i Zaino).

Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni do końca tego roku. Laureaci otrzymają nagrody pieniężne, zaproszenia na warsztaty „Dzień Młodego Architekta” w ramach VII edycji Builder4YoungArchitects 2019/20 oraz roczną prenumeratę magazynu Builder.

Więcej informacji o konkursie znajduje się w Regulaminie dostępnym na stronie: www.cemex.pl

Napisz komentarz
 • Dla Chełma będzie lepiej jak zamkną spalarnię śmieci zwaną Cemex. 1000 ton na dobę idzie w komin. na zdrowie dla wszystkich chełmian

 • DOBRY POMYSL 🙂 Podoba sie 🙂 Dla Miasta i Mieszkancow 🙂 Dla Architekta i dla Cemexu- 🙂

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Półtorej godziny do Stołpia
  Półtorej godziny do Stołpia
  Urząd w czasie zarazy
  Urząd w czasie zarazy
  Remonty wloką się niemiłosiernie
  Remonty wloką się niemiłosiernie
  Na Kolejową jeszcze poczekamy
  Na Kolejową jeszcze poczekamy
  Przyszłość dworca budzi emocje
  Przyszłość dworca budzi emocje
  REKLAMA