REKLAMA
,
Młodzi mistrzowie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Największy sukces na matach Staszowa odnieśli Alan Matela i Urszula Piotrowska. Oboje w świetnym stylu zdobyli tytuły Mistrzów Polski!

Reklama

Trwa medalowy pochód chełmskich zapaśniczek i zapaśników. Tym razem reprezentanci klubu Cement-Gryf Chełm z sukcesami wrócili ze Staszowa k/Kielc, gdzie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów Młodszych rozgrywane w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Ta prestiżowa impreza dla uzdolnionej sportowo młodzieży corocznie organizowana jest w olimpijskich dyscyplinach ujętych w programie najstarszej i największej imprezy dla wszystkich sportowców na świecie tj. Igrzysk Olimpijskich. Zawody objęte są systemem sportu młodzieżowego prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Podopieczni trenerów Dariusza Kucharskiego, Igora Lobasa, Dariusza Jabłońskiego i Andrzeja Głąba na matach Staszowa czterokrotnie z medalami stawali na podium. Suma punktów zdobyta przez drużynę dziewcząt pozwoliła na zdobycie, wśród 56 klubów, drugiego miejsca w klasyfikacji drużynowej.

Największy sukces odnieśli Alan Matela i Urszula Piotrowska. Oboje w świetnym stylu zdobyli tytuły Mistrzów Polski.
Uczennica SP nr 1 w Chełmie w drodze do złotego medalu zdecydowanie pokonała cztery przeciwniczki. W pierwszym pojedynku odniosła zwycięstwo nad klubową koleżanką Danutą Lisiewicz (SP nr 1 w Chełmie ). W drugim starciu wygrała z Karoliną Zakrzewską z LMUKS Olimpik Suwałki. Kolejną walkę reprezentantka Chełma stoczyła z Weroniką Dyszkiewicz z Pyrzyc, która również pokonana zeszła z maty.
W decydującej walce, której stawką było Mistrzostwo Polski, Urszula spotkała się z członkinią kadry narodowej, zawodniczką MKS Czarni Połaniec, Weroniką Kapinos. Reprezentantka Chełma przegrywając na punkty udanie przeprowadziła atak wykonując rzut tzw. „ramię”, który był na tyle zaskakujący i skuteczny, że zdezorientowana przeciwniczka nie mogła obronić się przed położeniem na łopatki. Tym samym Mistrzynią Polski na rok 2019 została chełmska zapaśniczka.

W świetnym stylu złoty medal zdobył również Alan Matela. Bez straty żadnego punktu technicznego wygrał swoje cztery pojedynki. Drogę do złotego medalu Alan rozpoczął od zwycięskiej walki z klubowym kolegą Mateuszem Wójcikiem. Kolejny wygrany bój chełmianin stoczył z Adrianem Politańskim z ZKS Radomsko. W trzecim pojedynku Alan pokonał zawodnika Lubska Patryka Gubałę.
W decydującej walce o tytuł Mistrza Polski, Alan nie dał szans swojemu przeciwnikowi z Raciborza Dawidowi Mkrtchanowi i w efektowny sposób już w pierwszej rundzie wygrał pojedynek finałowy zapewniając sobie miano najlepszego zapaśnika w kraju.

Do zajęcia drugiego miejsca w klasyfikacji drużynowej kobiet najlepszych klubów w krajowym czempionacie przyczyniły się także pozostałe reprezentantki chełmskiego klubu. Trzecie miejsca zajęła Katarzyna Jargieła (Zespół Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie) i Daniela Tkachuk (Zespół Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Chełmie).
Blisko zdobycia medalu byli Klaudia Karwowska (SP nr 5) i Piotr Lewandowski (Zespół Szkół Technicznych w Chełmie). Ta dwójka przegrała jednak swoje w walki o brązowe medale i sklasyfikowana została na wysokim piątym miejscu w kraju. Na siódmym miejscu zawody ukończyli Danuta Lisiewicz (SP nr 1) i Piotr Dąbrowski ( SP nr 11).

Gratulujemy!

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA