REKLAMA
,
Młodzi o swojej przyszłości
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Ukończono pracę nad „Założeniami do Strategii Państwa dla Młodzieży na lata 2020-2030″. Wśród autorów dokumentu są młodzi chełmianie!

Reklama

Około 600 młodych liderów i liderek uczestniczyło w projekcie, którego celem było stworzenie  Założeń do Strategii Państwa dla Młodzieży. Wśród nich znaleźli się uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie – Natalia Błachnia, Katarzyna Dobrowolska, Szymon Pawłowski, Wiktoria Raczyńska i Magdalena Steć.

Polska od 2012 roku nie ma spójnej i kompleksowej strategii w obszarze polityki młodzieżowej – czytamy na stronie Rady Młodzieży. – Chcemy, by ta publikacja rozpoczęła szeroką debatę publiczną, której efektem będzie przyjęcie przez rząd właściwej Strategii Państwa dla Młodzieży.

26 lutego br. w Pałacu Belwederskim odbyła się uroczysta premiera ukończonych „Założeń”. Było to podsumowanie 14-miesięcznego projektu, współfinansowanego przez program „Erazmus+” o nazwie „Młodzież, czyli kto, co, jak i dlaczego”.

Jest to z naszej perspektywy dokument niezwykle ważny. Piszemy w nim o świecie, w którym chcielibyśmy żyć. Znajdziecie tu Państwo odzwierciedlenie naszych oczekiwań, planów, ambicji i marzeń o Polsce przyszłości – czytamy w „Założeniach”.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie tutaj.  Natomiast cały – liczący 99 stron – dokument Założenia do Strategii Państwa dla Młodzieży na lata 2020-2030 znajdziecie tutaj.

Napisz komentarz
 • A czy problem tylko w braku strategii dla młodzieży.W ostatnich latach brak kompletnie jakiejkolwiek strategi,tylko prymitywne rozdawnictwo i malejące inwestycje.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Na Pokrówkę z przeszkodami
  Na Pokrówkę z przeszkodami
  Rocznicowy prezent prezydenta
  Rocznicowy prezent prezydenta
  Przyspieszcie - apelują przedsiębiorcy i Organizacje pozarządowe
  Przyspieszcie – apelują przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe
  Będzie nowy wiceprezydent?
  Będzie nowy wiceprezydent?
  Będzie nowy wiceprezydent?
  Miasto rusza do walki z wirusem
  REKLAMA