REKLAMA
,
Młodzi piszą w obronie młodych
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Chełmscy studenci i uczniowie przyłączają się do międzynarodowego Maratonu Pisania Listów organizowanego przez Amnesty Interational. Tym razem chodzi o obronę praw młodych aktywistów.

Reklama

Co roku w grudniu ludzie na całym świecie piszą miliony listów, e-maili, tweetów, wpisów na Facebooku i pocztówek podczas największego na świecie wydarzenia w obronie praw człowieka. Amnesty International ma nadzieję pobić zeszłoroczny rekord 6 milionów akcji podjętych na rzecz osób z 10 krajów, których prawa człowieka zostały złamane.

Akcję od lat wspierają chełmscy studenci i uczniowie. W środę (4 grudnia), w godzinach 9.45-14.45, studenci II roku stosunków międzynarodowych PWSZ w Chełmie będą pisać listy w obronie osób na całym świecie, których prawa są łamane. Można się przyłączyć do akcji – sala nr 206, Instytut Neofilologii, ul. Wojsławicka 8 B.

Z kolei 10 grudnia, w Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka, do maratonu przystąpią uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego. „Napisz list. Zmień życie” – zachęcają.

W tym roku Amnesty International staje w obronie praw młodych aktywistów i aktywistek.

Poczynając od tych, którzy walczą o sprawiedliwość dla osób dotkniętych zmianami klimatu, po osoby walczące z ubóstwem, dyskryminacją i represjami politycznymi, młodzi ludzie stali się potężną siłą przemian i zasługują na wsparcie całego świata – mówi Kumi Naidoo, Sekretarz Generalny Amnesty International.

Młode aktywistki i aktywiści odegrali znaczącą rolę w głównych ruchach protestacyjnych i kampaniach na rzecz praw człowieka w 2019 r., takich jak ruch strajków klimatycznych „Fridays for Future” założony przez 16-letnią Gretę Thunberg, a także wielu innych ruchów protestacyjnych z różnych krajów świata.

Maraton Pisania Listów 2019 ma na celu obronę praw młodych ludzi z Białorusi, Kanady, Chin, Egiptu, Grecji, Iranu, Meksyku, Nigerii, Filipin i Sudanu Południowego. Niektórzy z nich doświadczyli naruszenia swoich praw, gdy byli jeszcze dziećmi.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA