REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Młodzi piszą w obronie młodych
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Chełmscy studenci i uczniowie przyłączają się do międzynarodowego Maratonu Pisania Listów organizowanego przez Amnesty Interational. Tym razem chodzi o obronę praw młodych aktywistów.

Reklama

Co roku w grudniu ludzie na całym świecie piszą miliony listów, e-maili, tweetów, wpisów na Facebooku i pocztówek podczas największego na świecie wydarzenia w obronie praw człowieka. Amnesty International ma nadzieję pobić zeszłoroczny rekord 6 milionów akcji podjętych na rzecz osób z 10 krajów, których prawa człowieka zostały złamane.

Akcję od lat wspierają chełmscy studenci i uczniowie. W środę (4 grudnia), w godzinach 9.45-14.45, studenci II roku stosunków międzynarodowych PWSZ w Chełmie będą pisać listy w obronie osób na całym świecie, których prawa są łamane. Można się przyłączyć do akcji – sala nr 206, Instytut Neofilologii, ul. Wojsławicka 8 B.

Z kolei 10 grudnia, w Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka, do maratonu przystąpią uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego. „Napisz list. Zmień życie” – zachęcają.

W tym roku Amnesty International staje w obronie praw młodych aktywistów i aktywistek.

Poczynając od tych, którzy walczą o sprawiedliwość dla osób dotkniętych zmianami klimatu, po osoby walczące z ubóstwem, dyskryminacją i represjami politycznymi, młodzi ludzie stali się potężną siłą przemian i zasługują na wsparcie całego świata – mówi Kumi Naidoo, Sekretarz Generalny Amnesty International.

Młode aktywistki i aktywiści odegrali znaczącą rolę w głównych ruchach protestacyjnych i kampaniach na rzecz praw człowieka w 2019 r., takich jak ruch strajków klimatycznych „Fridays for Future” założony przez 16-letnią Gretę Thunberg, a także wielu innych ruchów protestacyjnych z różnych krajów świata.

Maraton Pisania Listów 2019 ma na celu obronę praw młodych ludzi z Białorusi, Kanady, Chin, Egiptu, Grecji, Iranu, Meksyku, Nigerii, Filipin i Sudanu Południowego. Niektórzy z nich doświadczyli naruszenia swoich praw, gdy byli jeszcze dziećmi.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama