,
Młodzi zapaśnicy z medalami
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Zawodnicy Cementu – Gryf Chełm 10 razy stawali na podium na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w zapasach kobiet i stylu klasycznym. W klasyfikacji drużynowej nasi zawodnicy zajął drugie miejsce.

W grupie dziewcząt najwięcej powodów do radości miała wychowanka trenera Mirosława Czwalińskiego – Monika Dadas (SP Ruda Huta), która gromadząc komplet zwycięstw zdobyła złoty medal.  Podopieczne trenerów Dariusza Kucharskiego i Zdzisława Białego: Danuta Lisiewicz (SP nr 1 Chełm ), Wiktoria Kamela (SP Wierzbica), Aleksandra Mękal (SP Okszów), Dagmara Branicka (SP nr 11) i Nikola Studzińska ( SP nr 4) zdobyły brązowe medale.

Wśród chłopców ze złotym medalem do Chełma wrócił trenowany przez mistrza świata Dariusza Jabłońskiego – Piotr Dąbrowski (SP nr 8). Brązowe medale do Chełma przywieźli Bartosz Kamiński (SP nr 3), Hubert Sidoruk ( SP Wierzbica) i Adam Szewczak (SP nr 11), których również trenerem jest Dariusz Jabłoński.

Wysokie 5 miejsce spośród podopiecznych Dariusza Jabłońskiego zajął Mateusz Ciołek. Wychowankowie trenera Mirosława Czwalińskiego: Szymon Dynysiuk i Szymon Kochoń ( SP Ruda Huta) sklasyfikowani zostali także na piątych miejscach. Na tej samej pozycji zawody ukończył trenowany przez Andrzeja Głąba Fedec Michał (SP Białopole).

Zawody rozgrywano u w Moszczenicy k. Piotrkowa Trybunalskiego.