REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Mogą zatrzymać ciężarówki
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Czasowe ograniczenia w ruchu pojazdów ciężarowych zapowiadają władze Chełma. Po to, by uniknąć komunikacyjnego paraliżu, z jakim mieliśmy do czynienia w poniedziałek. 

Reklama

Na czwartek (11 lutego) synoptycy zapowiadają powtórkę z poniedziałku czyli intensywne opady śniegu. Do tego towarzyszyć nam będzie porywisty wiatr i mróz. Wystarczy, by sparaliżować komunikację w wielu punktach miasta.
W Chełmie sytuacji nie ułatwia fakt, że w związku z remontem DK 12, ruch samochodów ciężarowych do i od granicy państwa odbywa się objazdem przez miasto.

Stąd działania władz, by mimo aury, zapewnić mieszkańcom w miarę normalne funkcjonowanie. Miasto zapowiada więc, że w przypadku wystąpienia intensywnych opadów śniegu, może wprowadzić czasowe ograniczenia w ruchu pojazdów ciężarowych.

W celu zapewnienia przejezdności niewykluczone jest wstrzymanie ruchu tranzytowego w godzinach szczytów komunikacyjnych: 6:30-8:30 oraz 14:30-16:30. Chodzi o to, by zapewnić mieszkańcom np. dojazd do pracy i sprawny powrót do domu, a z drugiej dać służbom czas na oczyszczenie dróg i przygotowanie podjazdów dla ciężarówek – czytamy w komunikacie Miasta Chełm

W warunkach intensywnych opadów śniegu nawet niewielkie wzniesienie może stanowić barierę trudną do pokonania dla tirów. Ruszenie 40-tonowego pojazdu, mimo uprzedniego odśnieżenia, jest bardzo trudne. Potrzebne są dziesiątki kilogramów soli drogowej lub pomoc specjalistycznego sprzętu. 

Dlatego w Chełmie w pogotowiu czekać będą dwa zespoły ratunkowo-techniczne. Ich zadaniem będzie jak najszybsze przywracanie do ruchu ciężarówek blokujących przejazd.

Skoordynowane działania spółek komunalnych MPGK, MPRD i MPEC oraz policji i straży miejskiej przewidują także interwencyjne wykorzystanie skazanych, a także krótkotrwałe wstrzymanie ruchu na trasach wlotowych w celu sprawnego odśnieżenia tych dróg – dodaje Dominik Gil w gabinetu prezydenta Chełma.

Uważajcie na siebie!

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Bardzo dobrze wczoraj wiozlem sąsiada z ulicy Sienkiewicza na zastrzyk do przychodni na Szitalnej zostawiłem go o 10,00 wróciłem na Sienkiewicza i jechałem o 11,00 po niego cały wiadukt stał i pojechałem al.przyjazni,chemiczną, przejazd poselski,kolejowa,lubelska, szpitalna 55minut.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama