REKLAMA
,
Mogą zatrzymać ciężarówki
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Czasowe ograniczenia w ruchu pojazdów ciężarowych zapowiadają władze Chełma. Po to, by uniknąć komunikacyjnego paraliżu, z jakim mieliśmy do czynienia w poniedziałek. 

Reklama

Na czwartek (11 lutego) synoptycy zapowiadają powtórkę z poniedziałku czyli intensywne opady śniegu. Do tego towarzyszyć nam będzie porywisty wiatr i mróz. Wystarczy, by sparaliżować komunikację w wielu punktach miasta.
W Chełmie sytuacji nie ułatwia fakt, że w związku z remontem DK 12, ruch samochodów ciężarowych do i od granicy państwa odbywa się objazdem przez miasto.

Stąd działania władz, by mimo aury, zapewnić mieszkańcom w miarę normalne funkcjonowanie. Miasto zapowiada więc, że w przypadku wystąpienia intensywnych opadów śniegu, może wprowadzić czasowe ograniczenia w ruchu pojazdów ciężarowych.

W celu zapewnienia przejezdności niewykluczone jest wstrzymanie ruchu tranzytowego w godzinach szczytów komunikacyjnych: 6:30-8:30 oraz 14:30-16:30. Chodzi o to, by zapewnić mieszkańcom np. dojazd do pracy i sprawny powrót do domu, a z drugiej dać służbom czas na oczyszczenie dróg i przygotowanie podjazdów dla ciężarówek – czytamy w komunikacie Miasta Chełm

W warunkach intensywnych opadów śniegu nawet niewielkie wzniesienie może stanowić barierę trudną do pokonania dla tirów. Ruszenie 40-tonowego pojazdu, mimo uprzedniego odśnieżenia, jest bardzo trudne. Potrzebne są dziesiątki kilogramów soli drogowej lub pomoc specjalistycznego sprzętu. 

Dlatego w Chełmie w pogotowiu czekać będą dwa zespoły ratunkowo-techniczne. Ich zadaniem będzie jak najszybsze przywracanie do ruchu ciężarówek blokujących przejazd.

Skoordynowane działania spółek komunalnych MPGK, MPRD i MPEC oraz policji i straży miejskiej przewidują także interwencyjne wykorzystanie skazanych, a także krótkotrwałe wstrzymanie ruchu na trasach wlotowych w celu sprawnego odśnieżenia tych dróg – dodaje Dominik Gil w gabinetu prezydenta Chełma.

Uważajcie na siebie!

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Bardzo dobrze wczoraj wiozlem sąsiada z ulicy Sienkiewicza na zastrzyk do przychodni na Szitalnej zostawiłem go o 10,00 wróciłem na Sienkiewicza i jechałem o 11,00 po niego cały wiadukt stał i pojechałem al.przyjazni,chemiczną, przejazd poselski,kolejowa,lubelska, szpitalna 55minut.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA