REKLAMA
,
Monika wie wszystko o mieszkańcach lasu
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Monika Spodniewska z Koła Turystycznego „MłoDziK” Młodzieżowego Domu Kultury w Chełmie zwyciężyła w Konkursie Wiedzy Przyrodniczo-Łowieckiej „Mieszkańcy lasów, pól i łąk”. Gratulujemy!

Reklama

Monika Spodniewska z Koła Turystycznego „MłoDziK” chełmskiego MDK nie dała szans innym zawodnikom. W Konkursie Wiedzy Przyrodniczo-Łowieckiej „Mieszkańcy lasów, pól i łąk”  zdobyła komplet punktów.

Druga reprezentantka MDK – Alicja Siatka – otrzymała wyróżnienie za zajęcie VI miejsca.

Konkurs zorganizowano z okazji Światowego Tygodnia Zwierząt. Organizatorami wydarzenia byli: Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodek Edukacyjno-Muzealny w Brzeźnie, Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego oraz Koło Łowieckie Nr 67 „Krogulec w Lublinie”.

Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym uczestnicy rozwiązywali test wiedzy z zakresu łowiectwa, ekologii, ochrony przyrody oraz biologii wybranych gatunków łownych i chronionych. Natomiast drugi etap, ze względu na epidemię, odbył się online. Polegał na rozpoznawaniu wybranych gatunków ptaków łownych i chronionych. Wbrew pozorom, to nie było łatwe. Niektóre ptaki należało bowiem rozpoznać na podstawie zdjęcia np. tylko oka, dzioba lub piór.

W tym roku do konkursu stanęło 59 uczniów. Reprezentowali oni szkoły podstawowe i średnie z powiatów: chełmskiego, hrubieszowskiego, janowskiego, łęczyńskiego, świdnickiego, tomaszowskiego i zamojskiego. Warto zaznaczyć, że punktacja była prowadzona bez podziału na kategorie wiekowe.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Przyspieszcie - apelują przedsiębiorcy i Organizacje pozarządowe
Przyspieszcie – apelują przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Miasto rusza do walki z wirusem
Zapal znicz dla medyka
Zapal znicz dla medyka
Miejska spółka pomoże w ozdobieniu grobów
Miejska spółka pomoże w ozdobieniu grobów
REKLAMA