REKLAMA
,
Mościcki i Matuszczak niewinni
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Były prezes chełmskiego MPGK – Zbigniew Matuszczak oraz były wiceprezydent Chełma – Stanisław Mościcki są niewinni. Tak stwierdził Sąd Okręgowy w Lublinie, rozpatrując ich apelacje.

Reklama

Przypomnijmy, w połowie października ubiegłego roku Sąd Rejonowy w Chełmie skazał Zbigniewa Matuszczaka na 7 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok i 5 tys. zł grzywny. W tej samej sprawie wyrok usłyszał także wiceprezydent Chełma Stanisław Mościcki. Za niedopełnienie obowiązków służbowych sąd wymierzył mu grzywnę w wysokości 2 tys. zł.
Matuszczak w 2008 r. miał pośredniczyć w uzyskaniu zgody od miasta na wywieszenie na budynku kina „Zorza” reklamy jednego z producentów piwa. W zamian miał otrzymać aparat fotograficzny o wartości około 1,3 tys. zł. Z kolei Mościckiemu zarzucono niedopełnienie obowiązków służbowych w związku z umieszczeniem reklamy na budynku będącym własnością miasta.

Po ogłoszeniu wyroku obaj skazani stwierdzili, że czują się niewinni, a wyrok jest nieprawomocny. Obaj zapowiedzieli, że złożą apelację. Właśnie została rozpatrzona przez sąd II instancji, który  oczyścił ich z zarzutów.

Dla obu mężczyzn wyrok I instancji miał niemiłe konsekwencje. W listopadzie 2017 roku prezydent miasta złożyła wniosek o odwołanie Matuszczaka ze stanowiska prezesa MPGK. Jak tłumaczyła wówczas Agata Fisz, jej wniosek wynikał z sytuacji prawnej, w jakiej znalazł się prezes, był więc konsekwencją wyroku. Rada nadzorcza spółki przegłosowała 20 listopada ub.r. odwołanie Z. Matuszczaka ze stanowiska.

Sprawa sądowa miała konsekwencje także dla wiceprezydenta Stanisława Mościckiego. Prezydent Fisz w listopadzie 2017 r. oficjalnie zapowiedziała, że jej zastępca przechodzi na emeryturę, co rozważał już od dłuższego czasu. Mościcki oficjalnie pożegnał się z urzędem podczas grudniowej sesji Rady Miasta. Jednocześnie zapowiedział, że nie wyklucza powrotu do polityki i deklarował gotowość wspierania Agaty Fisz w najbliższych  wyborach samorządowych.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Dark,to do roboty.Nikt nie przedstawil nic konkretnego.Ja opracowalem Pomysl na Chelm

  No votes yet.
  Please wait...
 • W tym miescie po Fiszowej zostaną tylko długi na pokolenia i trzy stracone kadencje. Każdy nowy Prezydent będzie dużo lepszy i rozliczy ją.

  No votes yet.
  Please wait...
 • hehe obawiam się, że nasze oceny rozjadą się przy definicji sprawności. gdybym w swojej firmie osiągnął poziom deficytu budżetowego 15 milionów nie nazwałbym tego sprawnym zarządzaniem 😉
  Co do wizji oceniajmy to co mamy: kultura na miałkim poziomie żeby nie powiedzieć prowincjonalnym, polityka senioralna żadna, rozwój miasta…. 😉
  może z wyjątkiem centrum biznesu na Ceramicznej bo to jednak jakaś jaskółka 🙂

  No votes yet.
  Please wait...
 • ddk i Andrzej S. Mam nadzieje że zgadzamy się co do jednego: Zależy nam na sprawnej radzie miasta i silnym z wizją prezydencie. Bez względu z jakich jesteśmy opcji.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Andrzej, nie oceniam kandydatów bo ich jeszcze nie ma, nie oceniam programów bo ich też jeszcze nie ma. Starałem sie tylko ustalić dokąd zmierza chełmski PiS 😉
  Jak chcesz sobie politycznie pogadać to polecam p. Wilkowskiego chyba cos kombinuje z komitetem społecznym. Najbliższe spotkanie w Bibliotece ma Partyzantów 24 maja godz 17 stara sala konferencyjna.

  No votes yet.
  Please wait...
 • ddk,a co to za osoby,programy,zero

  No votes yet.
  Please wait...
 • W oczekiwaniu na ogłoszenie kandydata PiS na prezydenta w Chełmie można się pokusić o określenie probierzu temperatury pomiędzy dwiema damami polityki chełmskiej: Panią Fisz i Panią Mazurek. Jeżeli p. Mazurek wystawi Banaszaka to temperatura jest gorąca, jeżeli Szweda to już chłodna, jeżeli Zająca to temperatura jest lodowata 😉

  No votes yet.
  Please wait...
 • Zbych,oni tak mają

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA