REKLAMA
,
Możemy zmieniać nasze miasto
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Na dzisiaj (30 maja) zaplanowano pierwsze spotkanie w sprawie organizacji Budżetu Obywatelskiego na rok 2018 w Chełmie. Jednym z punktów spotkania będzie prezentacja nowej platformy internetowej stworzonej specjalnie na potrzeby organizacji Budżetu Obywatelskiego.

Reklama

Znaleźć platformę jest dość łatwo: wystarczy na stronie głównej Urzędu Miasta (http://www.chelm.pl/www/glowna/), po prawej stronie, odszukać zielony prostokąt z białym napisem: Masz pomysł na zmiany w Chełmie? Zgłoś zadanie do budżetu obywatelskiego! Zgłoś zadanie on-line.

Po kliknięciu ukazuje się strona główna: Budżet Obywatelski Chełm 2018. Poniżej przeczytamy słowo od prezydent Agaty Fisz, m.in.:

„Mam nadzieję, że zaproponowane tutaj rozwiązania przypadną Wam do gustu, będą dużym ułatwieniem i zachętą dla kolejnych osób do udziału w jednej z najbardziej demokratycznych form podziału publicznych pieniędzy – Budżecie Obywatelskim. Pamiętajcie, że dzięki temu wspólnie zmieniamy nasze miasto na lepsze”.

Przyznać trzeba, że platforma została skonstruowana w sposób dość przejrzysty. Mała liczba zakładek pozwała szybko zorientować się w zawartości. Są podstawowe informacje o BO, odpowiedzi na pytania dotyczące przedsięwzięcia, jego regulamin i harmonogram. Odwiedzający znajdą też szczegółową instrukcję jak zgłosić własny pomysł do BO poprzez platformę. Kto woli formę papierową, może stąd wydrukować wniosek.

Platforma pozwoli też na bieżąco śledzić na jakim  etapie jest nasz wniosek, dokonywać w nim ewentualnych uzupełnień oraz dowiedzieć się czy zgłoszenie zostało zakwalifikowane do głosowania; będzie można również zobaczyć wykaz projektów złożonych przez innych mieszkańców. Wreszcie, poprzez stronę, będzie można wziąć udział w głosowaniu i sprawdzić jego wyniki. Nabór wniosków rozpocznie się w czwartek 1 czerwca br.

Początek dzisiejszego spotkania  o godz. 17.30 w sali konferencyjnej nr 1 (parter) Urzędu Miasta.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Bez drastycznej zmiany ekipy obecnie zarządzającej i tzw. opozycji – tylko jeden głosował przeciw absolutorium dla prezydentki nic nie będzie dobrego.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Połowa miasta juz zmienila swoje miasto dawno temu 😉

  No votes yet.
  Please wait...
  • A druga wyprowadziła się,lub wyprowadza się,Chełm się zwija.

   No votes yet.
   Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA