REKLAMA
,
Możesz mieć honkera. Przetarg na mienie wojskowe
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Agencji Mienia Wojskowego w Lublinie po raz kolejny w tym roku organizuje przetarg na sprzęt i pojazdy wycofane z wojska. Można kupić np. terenowego honkera.

Reklama

Tym razem w ofercie znalazło się 66 pozycji przetargowych o łącznej wartości ponad 424 tys. zł. Ceny wywoławcze wahają się od 150 zł za zestaw sprzętu laboratoryjnego do 32 tys. zł za pakiet nafty oświetleniowej. Przetarg będzie miał charakter pisemny – wygrywa najwyższa złożona oferta. Zyski ze sprzedaży powojskowego mienia zasilą Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych.

W ofercie tradycyjnie pojazdy. Na nowych właścicieli czekają m.in.: dwa tarpany 4012 i terenowy honker 2324  wycenione po 7,5 tys. zł za sztukę; cieszący się zainteresowaniem potencjalnych kupców star 266, za którego trzeba zapłacić co najmniej 8 tys. zł oraz dostawczy lublin II z ceną wywoławczą 2,5 tys. zł.

Nie zawiodą się również ci, którzy szukają mniej standardowych wozów. AMW ma w ofercie dwie chłodnie MS-3SW na samochodzie star 200  oraz dwie ciastownie XCN-1B na starze 660, które służyły jako piekarnie polowe. Miłośników samochodowej wagi ciężkiej powinien zainteresować  ciągnik siodłowy jelcz C-642 z naczepą ND-161 wyceniony na 13 tys. 200 zł. Z większym wydatkiem muszą liczyć się osoby, które planują zakup żurawia DS0184T na kamazie z maksymalnym udźwigiem 16 ton. Jego koszt to minimum 30 tys. zł.

Po raz kolejny kupić będzie można narzędzia warsztatowe. W ofercie jest m.in. szlifierka do grzybków zaworowych, wytaczarka do bębnów hamulcowych oraz prasa do wyciskania łożysk. Każda z nich po 200 zł za sztukę. Interesującą pozycją dla majsterkowiczów może być również tokarka uniwersalna szybkobieżna TUM-35 D z 1985 roku wystawiona za 10 tys. zł. Do wzięcia są również: strugarka poprzeczna, prasa mimośrodowa i wiertarka słupowa.

Ciekawostką czerwcowego przetargu w Lublinie jest nafta oświetleniowa, którą można wykorzystać do lamp naftowych, piecyków i grzejników na naftę a także do zabezpieczeń antykorozyjnych i jako zmywacz. Za pakiet obejmujący 139 dwustulitrowych beczek potencjalny zwycięzca będzie musiał zapłacić co najmniej 32 tys. zł.

Na poszukiwaczy okazji i promocji czekają też: namiot techniczny, zbiorniki na wodę, sprzęt rolniczy, agregaty proszkowe, pakiet smarów, prętów i rur oraz pompa paliwowa PMP-60. Sprzęt służby materiałów pędnych i smarów – elektryczny i laboratoryjny, który nie znalazł wcześniej nabywców został ponownie wystawiony na przetarg w obniżonych cenach od 150 zł za pakiet.

Szczegóły dostępne są stronie: amw.com.pl/pl/uzbrojenie-i-sprzet/sprzet-wojskowy/przetargi-1/1331.

Warunkiem udziału w planowanym przetargu jest wpłata wadium w wysokości 10% ceny wywoławczej, która musi zostać zaksięgowana przez AMW najpóźniej w przeddzień przetargu, a także złożenie oferty.
Otwarcie ofert nastąpi 20 czerwca (środa), o godz. 12, w siedzibie Oddziału Regionalnego Agencji Mienia Wojskowego przy ul. Łęczyńskiej 1 w Lublinie.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA