REKLAMA
,
Możesz odroczyć płatność składek
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Nowa tarcza branżowa zakłada zwolnienie ze składki ZUS za listopad dla wybranych branż. Ale ustawa jest jeszcze w Sejmie. Tymczasem zbliża się termin płatności składki za listopad. Co może więc zrobić przedsiębiorca, który nie wie, czy nowa ustawa go obejmie? Mamy podpowiedź ZUS.

Reklama

Przedsiębiorcy, którzy czekają na wejście w życie przepisów o zwolnieniu ze składek za listopad, mogą złożyć wniosek do ZUS o odroczenie terminu płatności np. o miesiąc.

W parlamencie trwają jeszcze prace nad kolejną odsłoną tarczy antykryzysowej. Zakłada ona m.in. zwolnienie z opłacania składek za listopad tego roku. Tymczasem zbliża się termin płatności składek, czyli 10 i 15 grudnia. Zakład Ubezpieczeń Społecznych podpowiada, że płatnicy, którzy czekają na wejście w życie przepisów o umorzeniu składek za listopad i nie wiedzą, czy mają je opłacić czy nie, mają wyjście. Mogą złożyć wniosek o odroczenie terminu płatności np. o miesiąc.
Jeśli przedsiębiorca złoży wniosek przed terminem płatności, nie poniesie żadnych kosztów związanych z ulgą. Wnioski można przesyłać za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS.

Dzięki złożeniu wniosku, płatnicy działający w branżach uwzględnionych w projekcie nowej tarczy antykryzysowej (zarówno na etapie prac sejmowych, jak też zaproponowanych w poprawkach Senatu) nie będą musieli płacić należności do ZUS za ten okres, tylko zaczekają na wejście w życie ostatecznego kształtu przepisów – wyjaśnia Małgorzata Korba, rzecznik ZUS w województwie lubelskim.
Podobna sytuacja miała miejsce wiosną
.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA