REKLAMA
,
Możesz wypaść z ubezpieczenia. Sprawdź swoje konto w ZUS
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Ponad 600 płatników składek w naszym regionie ma zaległości w ZUS. Wkrótce mogą stracić prawo do świadczeń z ubezpieczenia chorobowego.

Reklama

Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął wysyłanie do przedsiębiorców listów z rozliczeniem konta. W pierwszej kolejności pisma trafią do aktywnych przedsiębiorców, którzy mają zadłużenie w ZUS. Ma to związek ze zmianami w rozliczaniu składek, które weszły w życie 1 stycznia br.

Obecnie zasada jest taka, że wpłata na indywidualny rachunek składkowy pokrywa w pierwszej kolejności najstarsze zaległości. Dlatego ZUS pisze do przedsiębiorców, którzy opłacają za siebie składki na dobrowolne ubezpieczenie chorobowe i których pierwsze wpłaty w nowym systemie rozliczyły się na zaległości. To ważna informacja, bo ma wpływ na prawo do świadczeń z ubezpieczenia chorobowego (np. zasiłku chorobowego i macierzyńskiego). Wśród klientów Oddziału ZUS w Biłgoraju są 672 osoby, do których trafi korespondencja z ZUS.

Z listu przedsiębiorcy dowiedzą się, w jaki sposób ZUS rozliczył wpłaty, które wpłynęły na ich indywidualne rachunki składkowe. Dostaną również informację o wysokości zadłużenia – z dnia wysłania korespondencji. Wysyłka listów potrwa do końca maja.
ZUS planuje informować o stanie rozliczeń także inne grupy przedsiębiorców. Najprawdopodobniej jako drudzy informację o rozliczeniu konta otrzymają klienci z nadpłatą.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA