REKLAMA
,
Muzeum Ziemi Chełmskiej im. Wiktora Ambroziewicza w Chełmie
Muzealny krok w stronę nowoczesności
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Muzeum chełmskie postawiło krok w stronę nowoczesności. Za prawie 100 tysięcy placówka wzbogaciła się o aparat fotograficzny oraz urządzenia do utrzymania mikroklimatu odpowiedniego dla eksponatów.

Reklama

W mediach społecznościowych Urząd Miasta ogłosił, że

Muzeum Ziemi Chełmskiej im. W. Ambroziewicza w Chełmie dostosowuje ekspozycje do współczesnych standardów technicznych i wymagań odbiorcy.

Muzeum chełmskie postawiło krok w stronę nowoczesności. Za prawie 100 tysięcy wzbogaciło się o aparat fotograficzny oraz urządzenia do utrzymania mikroklimatu odpowiedniego dla eksponatów. Na realizację tych śmiałych celów udało się przeznaczyć prawie 100 tys. zł. Trzy czwarte wydatków sfinansowane zostało z pieniędzy pozyskanych z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dodatkowe 19 tys. zł dołożył chełmski samorząd. Za te pieniądze udało się kupić:

… aparat fotograficzny z obiektywami do dokumentowania zbiorów i wydarzeń muzealnych oraz urządzenia do utrzymania mikroklimatu odpowiedniego zarówno dla eksponatów, jak i budynków.

Chodzi o 3 nawilżacze i oczyszczacze powietrza, 15 osuszaczy oraz 8 mierników temperatury i wilgotności. Te urządzenia są ze wszech miar potrzebne, bo będą służyć ochronie muzealnych eksponatów przed pleśnią czy grzybami.
Czy jednak w jakiś sposób wyjdą naprzeciw rosnącym oczekiwaniom odbiorców? Zwłaszcza tych, którzy widzieli, jak wyglądają nowoczesne muzea, także w naszym kraju, np. Muzeum Powstania Warszawskiego czy choćby Muzeum Browaru w Żywcu?

Zakupy sprzętu to uzupełnienie trwającej od 2019 r. modernizacji placówki. Udało się wówczas częściowo wymienić stolarkę okienną w muzealnym budynku przy ul. Lubelskiej 57 (tzw. Zielona Witryna). We wrześniu ta wymiana będzie kontynuowana. Urzędnicy zapowiadają, że w ciągu kilku najbliższych tygodni zaplanowano także wymianę części pokrycia dachu. Na te prace udało się także pozyskać pieniądze z MKiDN.

Ze swej strony liczymy, że uda się również naprawić elewację od strony ul. Lubelskiej.

Muzealny krok w stronę nowoczesności

Dzięki niej zniknie sprzed oczu przechodniów nieco wstydliwa tabliczka informacyjna.

Muzealny krok w stronę nowoczesności

 

 

 

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Na Pokrówkę z przeszkodami
Na Pokrówkę z przeszkodami
Rocznicowy prezent prezydenta
Rocznicowy prezent prezydenta
Przyspieszcie - apelują przedsiębiorcy i Organizacje pozarządowe
Przyspieszcie – apelują przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Miasto rusza do walki z wirusem
REKLAMA