REKLAMA
,
Muzeum Ziemi Chełmskiej im. Wiktora Ambroziewicza w Chełmie
Muzealny krok w stronę nowoczesności
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Muzeum chełmskie postawiło krok w stronę nowoczesności. Za prawie 100 tysięcy placówka wzbogaciła się o aparat fotograficzny oraz urządzenia do utrzymania mikroklimatu odpowiedniego dla eksponatów.

Reklama

W mediach społecznościowych Urząd Miasta ogłosił, że

Muzeum Ziemi Chełmskiej im. W. Ambroziewicza w Chełmie dostosowuje ekspozycje do współczesnych standardów technicznych i wymagań odbiorcy.

Muzeum chełmskie postawiło krok w stronę nowoczesności. Za prawie 100 tysięcy wzbogaciło się o aparat fotograficzny oraz urządzenia do utrzymania mikroklimatu odpowiedniego dla eksponatów. Na realizację tych śmiałych celów udało się przeznaczyć prawie 100 tys. zł. Trzy czwarte wydatków sfinansowane zostało z pieniędzy pozyskanych z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dodatkowe 19 tys. zł dołożył chełmski samorząd. Za te pieniądze udało się kupić:

… aparat fotograficzny z obiektywami do dokumentowania zbiorów i wydarzeń muzealnych oraz urządzenia do utrzymania mikroklimatu odpowiedniego zarówno dla eksponatów, jak i budynków.

Chodzi o 3 nawilżacze i oczyszczacze powietrza, 15 osuszaczy oraz 8 mierników temperatury i wilgotności. Te urządzenia są ze wszech miar potrzebne, bo będą służyć ochronie muzealnych eksponatów przed pleśnią czy grzybami.
Czy jednak w jakiś sposób wyjdą naprzeciw rosnącym oczekiwaniom odbiorców? Zwłaszcza tych, którzy widzieli, jak wyglądają nowoczesne muzea, także w naszym kraju, np. Muzeum Powstania Warszawskiego czy choćby Muzeum Browaru w Żywcu?

Zakupy sprzętu to uzupełnienie trwającej od 2019 r. modernizacji placówki. Udało się wówczas częściowo wymienić stolarkę okienną w muzealnym budynku przy ul. Lubelskiej 57 (tzw. Zielona Witryna). We wrześniu ta wymiana będzie kontynuowana. Urzędnicy zapowiadają, że w ciągu kilku najbliższych tygodni zaplanowano także wymianę części pokrycia dachu. Na te prace udało się także pozyskać pieniądze z MKiDN.

Ze swej strony liczymy, że uda się również naprawić elewację od strony ul. Lubelskiej.

Muzealny krok w stronę nowoczesności

Dzięki niej zniknie sprzed oczu przechodniów nieco wstydliwa tabliczka informacyjna.

Muzealny krok w stronę nowoczesności

 

 

 

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA