REKLAMA
,
Muzeum Ziemi Chełmskiej im. Wiktora Ambroziewicza w Chełmie
Zaplanuj weekend w muzeum
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Chełmskie muzeum zaprasza do siebie na weekendy. Przez cały czerwiec, w każdą sobotę i niedzielę, będzie można uczestniczyć w ciekawych zajęciach. To oferta dla dzieci i dorosłych.

Reklama

Cykl zajęć pod hasłem Czerwcowe weekendy proponuje Muzeum Ziemi Chełmskiej. Będą warsztaty, zwiedzanie wystaw z przewodnikiem, filmy. Coś dla siebie znajdą najmłodsi i dorośli.  Każde spotkanie będzie się zaczynać o godz. 13.00 i trwać około godziny zegarowej.

Z uwagi na obowiązujący stan epidemii, liczbę uczestników muzeum ograniczyło do 8. Obowiązuje więc wcześniejsza rezerwacja miejsc pod nr tel. 82 565 26 93. Wstęp jest odpłatny – 7 zł od osoby.

Co czeka nas w muzeum w najbliższy weekend?

6 czerwca (sobota), ul. Lubelska 57 
Sowy – nocne duchy
Na zajęciach uczestnicy poznają gatunki sów występujących w Polsce oraz dowiedzą się o ich zwyczajach i upodobaniach. Zostanie wyświetlony film o sowach, a uczestnicy uzupełnią karty pracy.
Oferta kierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół podstawowych.
6 czerwca (sobota), ul. Św. Mikołaja 4
Jeśli szukasz cudów, idź do Antoniego…
Podczas zwiedzania wystawy Sztuka sakralna ze zbiorów Muzeum Ziemi Chełmskiej uczestnicy usłyszą historię dawnej kaplicy pw. Świętego Mikołaja oraz poznają wizerunek Świętego Antoniego i legendy hagiograficzne z nim związane. Święty z Padwy jest patronem m.in. spraw trudnych i beznadziejnych. Spotkanie kierowane do wszystkich grup wiekowych.
7 czerwca (niedziela), ul. Lubelska 56A
3 x z …… czyli etnograficzny kufer zabaw, zagadek, zadań
Celem warsztatów jest popularyzacja etnografii jako różnorodnej dyscypliny naukowej. Podczas spotkania z etnografkami uczestnicy uzyskają odpowiedzi na wiele pytań, m.in.: czym zajmuje się etnograf w jaki sposób prowadzi badania terenowe?, czy etnografia i etnologia to ta sama nauka?, w jaki sposób eksponaty prezentowane na wystawie trafiły do zbiorów muzeum? W trakcie warsztatów przewidziane są zagadki, zajęcia ruchowe oraz plastyczne. Spotkanie kierowane do wszystkich grup wiekowych.
7 czerwca (niedziela), ul. Lubelska 57
Jak postępować z dzikimi zwierzętami?
Celem zajęć jest poznanie prawidłowych zachowań ludzi w stosunku do dzikich zwierząt. Uczestnicy dowiedzą się czy można zabrać podlota ptaka, czy znaleziona mała sarenka jest pozostawiona przez mamę, czy należy ją zostawić czy zabrać szukając pomocy? Zajęcia w oparciu o prezentację multimedialną. Spotkanie kierowane do wszystkich grup wiekowych.
Więcej szczegółów znajdziecie na stronie chełmskiego muzeum.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA