REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Muzeum stawia na edukację
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Muzeum Ziemi Chełmskiej zabiega o niemal milion złotych na swoją działalność. Placówka chciałaby dokończyć remont budynku przy Lubelskiej 57, ale najwięcej projektów dotyczy edukacji.

Reklama
Chełmskie muzeum aplikuje o niemal milion złotych dofinansowania. To na realizację ośmiu projektów o różnym charakterze.
Jeżeli uda nam się pozyskać zewnętrzne wsparcie, będziemy realizować przedsięwzięcia w bieżącym i w przyszłym roku – mówi dyrektor MZCh Natalia Jędruszczak.
 
Placówka chciałaby przede wszystkim kontynuować remont budynku przy ul. Lubelskiej 57. W tym celu złożyła wniosek do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego o wsparcie w wysokości ponad 300 tys. zł. Prace budowlane mają objąć m.in. odrestaurowanie elewacji, a także wymianę stolarki drzwiowej.
W muzeum myślą też o rozbudowie. W tym przypadku konieczne jest jednak uprzednie opracowanie dokumentacji technicznej. Całkowity koszt tego przedsięwzięcia szacowny jest na  ponad 350 tys. zł. Muzeum liczy, że ponad 200 tys. zł. dołoży resort kultury.
 
Pozostałe projekty, o dofinansowanie których zabiega ośrodek, to działania nastawione na edukację dzieci i dorosłych oraz „ocalenie od zapomnienia”. 
Tak więc do MKiDN placówka złożyła dwa wnioski o wsparcie dla programu „Ochrona Zabytków Archeologicznych”. Instytucja ponownie ubiega się również o dotacje z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. W tym przypadku chodzi o m.in. organizację akcji edukacyjnych zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dorosłych. Jednostka chce przybliżyć mieszkańcom walory przyrodnicze Ziemi Chełmskiej i okolic.
 
Ze środków udostępnionych w ramach programu „EtnoPolska” przez Narodowe Centrum Kultury, muzeum chce zrealizować warsztaty „Papier, nożyce, talent. Opowieść o chełmskich wycinankarkach”. Jeżeli starania się powiodą, bliżej poznamy twórczość Marii Chaberko i Stanisławy Mąki.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama