REKLAMA
,
Muzyczna studnia: Henry No Hurry
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Henry No Hurry to projekt na poły muzyczny, na poły podróżniczy i po trosze pisarski Wawrzyńca Jana Dąbrowskiego. Do zobaczenia już w piątek w ramach Muzycznej studni.

Reklama

Muzyczna studnia zapowiada się coraz ciekawiej. Chełmski Dom Kultury zaprasza na kolejne spotkanie z niezwykłą muzyką w otoczeniu klimatycznej, chełmskiej starówki. W piątek, 16 lipca, na Placu Łuczkowskiego Henry No Hurry

Henry No Hurry to projekt na poły muzyczny, na poły podróżniczy i po trosze pisarski. Ten jednoosobowy zakład koncertowy Wawrzyńca Jana Dąbrowskiego wyruszył w trasę na początku 2017 roku i do dzisiaj odwiedził ponad 215 miejsc w kilku krajach. Henry zagrał trasę koncertową między innymi w schroniskach górskich, prywatnych mieszkaniach, a w 2020 roku przemierzył Polskę od Dolnego Śląska po Suwalszczyznę. Dawał występy w tak nietypowych miejscach jak złomowisko aut, opuszczony dworzec PKS czy wnętrze starej cerkwi. Nie zabrakło go także na festiwalach – z OFF Festival, MiedziankaFest oraz Patrząc na wschód.

Pod względem scenicznym to osobliwy one man show, w trakcie którego kompozycje z pogranicza gatunków indie-folk oraz singer-songwriter przeplatane są licznymi anegdotami i ekscentrycznym filozofowaniem. Urozmaicone instrumentarium (gitara, ukulele, pianino, przeszkadzajki), nierzadko zapętlane przy pomocy loopera, tworzy wiele planów, a tym samym wrażenie jakby na scenie występowała więcej niż jedna osoba. Niektórzy odnajdują w tym spektaklu emocjonalność zbliżoną do takich wykonawców jak: Fink, Bon Iver czy Glen Hansard.

Henry No Hurry ma na swoim koncie longplay „The Calving Of Inner Glaciers” oraz EP-kę „Maroon Dot”. Obecnie pracuje nad pierwszym albumem w języku polskim, którego premiera zapowiedziana jest na jesień tego roku.

Zapraszamy w piątek, 16 lipca, Pl. Łuczkowskiego, godz. 19:30. Uwaga, w razie deszczu koncert zostanie przeniesiony do sali widowiskowej ChDK.
Wstęp wolny!

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA