REKLAMA
,
Muzyczna studnia: „Pieśni Kresów Naszych”
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Koncert piosenek autorskich Jana Kondraka i Adama Szabata utrzymany w konwencji na dwa głosy i gitarę. W piątek, 6 sierpnia, zapraszamy na pl. Łuczkowskiego na „Pieśni Kresów Naszych”.

Reklama

Kolejny koncert w ramach projektu „Muzyczna studnia” przeniesie nas na dawne kresy. Z jednej strony będą to bardzo osobiste wyznania, pełne tęsknoty za czasem minionym, za ludźmi, którzy odeszli, za miejscami, z drugiej zaś opowieści o tragicznej historii i zwyczajnym człowieku w nią wplątanym.

Mądre, nietuzinkowe teksty i chwytające za serce melodie okraszone będą dodatkowo ciekawymi, barwnymi opowieściami autorów. Z „Pieśniami Kresów Naszych” wystąpią Jan Kondrak i Adam Szabat. Mistrzowski akompaniament zapewni Waldemar Korzeniowski.

Chełmski Dom Kultury zaprasza w piątek, 6 sierpnia, godz. 19:30, pl. Łuczkowskiego. Wstęp wolny!

***

Jan Kondrak – absolwent polonistyki w UMCS. Autor, kompozytor i wykonawca piosenek. Tłumacz, publicysta i prozaik. Współzałożyciel Lubelskiej Federacji Bardów. Zdobywca nagród na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, Krajowym Festiwalu Piosenki w Opolu i świnoujskiej FAMIE. Jan Kondrak to głos .Wielki głos. Co do skali i siły pewnie największy spośród polskich głosów bardowskich. Jest też cenionym autorem i kompozytorem. Pisze dla siebie i innych, na przykład dla Marka Dyjaka. Słusznie kojarzony z wyjątkową piwnicą artystyczną jaką jest Lubelska Federacja Bardów. Ma na koncie jedenaście płyt z LFB i osiem solowych dokonań.

Adam Szabat – wokalista, kompozytor, autor tekstów piosenek. Trener wokalny. Członek Hrubieszowskiego Towarzystwa Muzycznego. Współzałożyciel hrubieszowskiego Teatru Piosenki Młyn (towarzystwa twórców i wykonawców piosenki i prozy). Laureat m.in: Lubelskiego Festiwalu Piosenki Autorskiej i Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Metamorfozy Sentymentalne”, Ogólnopolskiego Festiwalu Bardów „Ballada o…” w Chełmie, Ogólnopolskiego Turnieju Śpiewających Poezję „Łaźnia” w Radomiu, Festiwalu Polskiej Piosenki im. Kazimierza Grześkowiaka „Południca” w Chorzowie, Ogólnopolskiego Studenckiego Przeglądu Piosenki Turystycznej „YAPA” w Łodzi, dwukrotny finalista Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA w Warszawie.

Waldemar Korzeniowski – uniwersalny i wrażliwy gitarzysta, wokalista, z muzyką związany od urodzenia. Uwielbia jazz, swing, smooth jazz i muzykę disco lat 80’ oraz poezję śpiewaną. W szkole muzycznej przyjęty do klasy klarnetu ze względu na „zbyt krótkie palce”. Współzałożyciel lubelskich składów (Walter Band, Syjon), od wielu lat związany z muzyką chrześcijańską. Członek Teatru Piosenki Młyn.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA