REKLAMA
,
Na kogo głosowali chełmianie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Znamy już ostateczne wyniki wczorajszego głosowania w Chełmie. Zdecydowanie wygrał je urzędujący Prezydent RP Andrzej Duda. Zagłosowało na niego 45,21 proc. osób, które wzięły udział w wyborach.

Reklama

Pierwszą turę zdecydowanie wygrał urzędujący Prezydent RP Andrzej Duda. Zagłosowało na niego 45,21 proc. osób, które wzięły udział w wyborach. Tak jak w całym kraju, w Chełmie drugie miejsce zajął Rafał Trzaskowski. Wskazało na niego 29,54 proc. wyborców. Kolejne miejsca zajęłi Szymon Hołownia (13,69 proc) i Krzysztof Bosak (6,79 proc.). Za nimi dopiero uplasowali się  Robert Biedroń (2,22 proc.) i Władysław Kosiniak-Kamysz (2,16 proc.). I trzeba przyznać, że jak na wystawiające ich partie, są to wyniki bardzo słabe. Wystarczy spojrzeć na tabelę poniżej, gdzie prezentujemy liczbę głosów oddanych na poszczególnych kandydatów.

W wyborach wzięło udział 60,38 proc uprawnionych chełmian (49 050 osób). Ze swojego prawa zrezygnowało więc ponad 19,4 tys. osób.19. Rekordową frekwencję zanotowano w Obwodowej Komisji Wyborczej przy ul. Włodawskiej 2. Zagłosowało tam 73,5 proc uprawnionych. Z kolei najmniej uprawnionych – 44, 93 proc. głosowało w komisji przy ul. M. Reja 54. Szczegółowe i oficjalne dane dotyczące poszczególnych Komisji znajdziecie na stronie internetowej Państwowej Komisji Wyborczej.

Dane, które podajemy są ostateczne i dotyczą wszystkich obwodów głosowania w Chełmie. Nie znamy na razie kompletnych wyników w skali całego kraju. Wiemy jednak, że frekwencja w Chełmie znacznie przewyższyła tę zanotowaną w skali kraju. Z danych PKW wynika bowiem, że do wyborów poszło 53,29 proc. Polaków. Do PKW nadal spływają wyniki głosowania. W chwili zamykania tego tekstu Komisja prezentowała wyniki z niespełna 90% Obwodowych Komisji Wyborczych.

Chełmskie rozstrzygnięcia zbieżne są z tym co wydarzyło się w skali kraju – żaden kandydat nie zdobył wymaganej większości i konieczna będzie druga tura wyborów. W jej szranki staną A. Duda i R. Trzaskowski. Przy urnach spotkamy się ponownie 12 lipca.

Na kogo głosowali chełmianie

Kandydat

Liczba głosów

DUDA Andrzej Sebastian

13 348

TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz

8 723

HOŁOWNIA Szymon Franciszek

3 799

BOSAK Krzysztof

2 089

BIEDROŃ Robert

655

KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin

639

PIOTROWSKI Mirosław Mariusz

67

ŻÓŁTEK Stanisław Józef

60

JAKUBIAK Marek

58

TANAJNO Paweł Jan

54

WITKOWSKI Waldemar Włodzimierz

35

Razem

29 527

Za pkw.gov.pl

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA