REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Na liczniku ubyło prawie 900 tys. km
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Krasnostawscy policjanci wyjaśniają, jak doszło do zmniejszenia wartości licznika przejechanych kilometrów w trzech pojazdach. Nieprawidłowości mundurowi ujawnili w trakcie kontroli drogowych na terenie powiatu. Właściciel trzeciego pojazdu sam zgłosił się na komendę.

Wczoraj (23 stycznia) około godz. 17:00 w miejscowości Rożki policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej samochód m-ki Mazda. W czasie kontroli sprawdzili stan drogomierza pojazdu. Jak się okazało, aktualny przebieg w chwili kontroli był mniejszy o kilka tysięcy kilometrów w stosunku do odczytu, jakiego dokonano w grudniu ubiegłego roku.

Reklama

Drugi pojazd funkcjonariusze skontrolowali po godz. 21:00 w Krasnymstawie. Kierujący pojazdem ciężarowym m-ki Man, 54–letni obywatel Ukrainy przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Po odczytaniu drogomierza pojazdu, mundurowi ujawnili, że w chwili kontroli stan licznika jest mniejszy o prawie 900 tys. km w stosunku do stanu licznika wprowadzonego podczas kontroli stanu technicznego pojazdu, która miała miejsca na początku 2019 roku.

Kolejny przypadek zgłosił na komendzie 29-letni mieszkaniec powiatu lubaczowskiego. Mężczyzna pod koniec 2019 roku na terenie powiatu krasnostawskiego nabył samochód osobowy m-ki BMW. Po sprawdzeniu odczytu drogomierza pojazdu w dostępnych bazach internetowych okazało się, że stan licznika z września 2019 roku jest o ponad 200 tys. km większy od aktualnego wskazania drogomierza BMW.

W tych sprawach wszczęte zostały postępowania, które wyjaśnią, czy doszło do zmiany wskazania drogomierza lub ingerencji w prawidłowość jego pomiaru. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kodeksu karnego czyn zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama