REKLAMA
,
Na Pokrówkę z przeszkodami
Na Pokrówkę z przeszkodami
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Nie jest łatwo wyjechać dzisiaj z Chełma w stronę Pokrówki. I trzeba będzie przyzwyczaić się do tej sytuacji.

Reklama

Przyszła pora na naprawę odcinka liczącego niewiele ponad 430 metrów. Niewiele, ale trzeba pamiętać jak wąska w tym miejscu jest ulica Lwowska. Każde działanie, choćby na poboczach ulicy, będzie powodować zatory. I tak się działo już dzisiaj – na Pokrówkę jechaliśmy z przeszkodami.

W związku z pracami, które prowadzi wykonawca, wystąpią pewne utrudnienia – ostrzega magistrat. – Drogowcy będą wprowadzać ręczne sterowanie ruchem na krótkich fragmentach remontowanej jezdni. To spowolni ruch pojazdów, dlatego prosimy o zdjęcie nogi z gazu, zachowanie ostrożności i uzbrojenie się w cierpliwość.

Prace obejmują nie tylko wylanie nowej warstwy asfaltu, ale także przebudowę konstrukcji nawierzchni jezdni, chodników i zjazdów. Mimo takiego zakresu prac, Urząd Miasta Chełm dał wykonawcy remontu bardzo mało czasu – zaledwie 35 dni kalendarzowych. Nie wypada nam wszystkim nic innego, jak trzymać kciuki za pogodę. Jej załamanie poważnie utrudni roboty.

Inwestycja jest realizowana dzięki wsparciu finansowemu, które Miasto Chełm pozyskało z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Zapewne z końcem roku budżetowego tak jest, tylko czy to ma sens? Niegdyś 3 maja też asfaltowano bodajże w grudniu. Ówczesny pan prezes J. zapewniał o zastosowaniu nowoczesnych technologii budowy dróg, którym nie straszne są niskie temperatury. Skuteki zapewnień Pana prezesa co bardziej bystrzejsi obserwatorzy oczywiście znają.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Pieniądze na remont pewnie z jakiś zwrotów i koniecznie trzeba do końca roku budżetowego wykorzystać. Niektore gminy pewnie już nie dają rady z dalszym zadłużaniem, w Chełmie jeszcze się da.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Dziś mróz o poranku -8 a panowie układają krawężnik na zamarzniętej ziemi i marznącej podsypce piaskowej ,ciekawe ile dają gwarancji na prace w takich warunkach pogodowych .Mróz puści i krawężniki powykrzywiają się . chodnik pozapada ….Ale to już tradycja w Chełmie by w grudnia asfalt i chodniki układać:)

  No votes yet.
  Please wait...
 • Dziwna zależność chełmska. Wszystkie remonty robi się w miesiącach jesienno-zimowych. I na szczęście, że nie sypnęło śniegiem i brak mrozów jak to kiedyś bywało.

  No votes yet.
  Please wait...
  • Kaziu, chełmscy urzędnicy już dawno dawno temu odkryli, że gorący asfalt najlepiej się kładzie jak jest śnieg i mróz, szczególnie mróz. Wiesz, taka trochę racjonalizacja – nico cieplej od niego w mieście. Nie trzeba się tym zbytnio chwalić, bo inni podpatrzą i będą w grudniu potężne kolejki w wytwórniach tego specyfiku. To już będzie kłopot. Miesiące ciepłe mają natomiast przeznaczone na poważniejsze sprawy – kwitologię i urlopy.

   No votes yet.
   Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA