REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Na rondo wchodzą drogowcy
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

W najbliższy poniedziałek kierowców czekają spore zmiany na rondzie im. Zrzeszenia WiN w Chełmie. Uważajcie na siebie!

Ekipy drogowców Budimexu pracujące przy przebudowie DK 12 w granicach Chełma przeniosą się w poniedziałek (22 marca) na kolejny odcinek. Zajmą rondo im. Zrzeszenia WiN, a to łączy się ze sporą zmianą w organizacji ruchu. Przede wszystkim przestanie tu obowiązywać ruch okrężny. 
 

Jak więc będziemy jeździć?

Ruch samochodowy zostanie więc poprowadzony południową stroną ronda, po jednym pasie w każdym kierunku. Będzie można stąd zjechać w al. Armii Krajowej z obu kierunków jazdy. Pojazdy jadące od al. Armii Krajowej będą musiały ustąpić pierwszeństwa poruszającym się ul. Rejowiecką, przy jednoczesnym zachowaniu możliwości skrętu w lewo i w prawo.
 
Zamknięty zostanie nowy odcinek ulicy Bieławin. Dlatego ruch m.in. do zakładu oczyszczania miasta MPGK odbywać się będzie starą drogą.

Ruch pieszych ma się odbywać po północnej stronie skrzyżowania, przebudowanymi już ciągami. Nie zmienia się lokalizacja przystanków komunikacji miejskiej.

Jeszcze trochę cierpliwości

Prosimy kierowców o cierpliwość i zachowanie ostrożności – czytamy na stronie Miasto Chełm. – Miasto znalazło się w kulminacyjnym punkcie przebudowy drogi krajowej nr 12, roboty prowadzone są na kilku frontach jednocześnie, w tym na skrzyżowaniach, które są newralgicznymi punktami przy tego rodzaju inwestycjach.
 
Wykonawca zapewnia jednak, że prace wyprzedzają harmonogram. Wszystko wskazuje na to, że odda inwestycję przed terminem.
Jeszcze w tym miesiącu Budimex rozpocznie układanie warstwy ścieralnej nawierzchni na pierwszych odcinkach przebudowywanej drogi.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • zobaczymy

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *