REKLAMA
,
Na zakupy z kradzionymi kartami
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Mężczyźni odpowiedzą za kradzież kart bankomatowych. 33-latek z gminy Chełm włamał się na rachunek bankowy dokonując dwóch wypłat gotówkowych, a 62-latek z Rejowca Fabrycznego dokonał pięciu transakcji zbliżeniowych.

Reklama

Pod koniec maja br. 60-letni mężczyzna zgłosił kradzież karty bankomatowej w nieustalonych okolicznościach. Z jego rachunku bankowego dokonano dwóch wypłat na łączną kwotę 700 zł. Chełmscy kryminalni ustalili, że za kradzieżą stoi 33-latek. Wczoraj go zatrzymali.

Podobna sytuacja wydarzyła się w Rejowcu Fabrycznym. Mundurowi na podstawie własnych ustaleń zatrzymali tam … 62-latka, który bez wiedzy i zgody właściciela karty płatniczej dokonał kilku transakcji zbliżeniowych na niewielkie kwoty.

Transakcje wykonane przy pomocy cudzej karty bankomatowej są kwalifikowane jako kradzież z włamaniem. Przestępstwa te zagrożone są karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyźni za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem.

***

Pamiętajmy o właściwej ochronie wartościowych przedmiotów – przypominają policjanci. Chwila nieuwagi wystarczy, aby złodziej dokonał kradzieży. Pod żadnym pozorem nie należy przechowywać karty razem z kodem identyfikacyjnym tzw. PINem, ani zapisywać kodu na samej karcie. W taki sposób ułatwiamy złodziejom dostęp do naszych oszczędności.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Ostatnie pożegnanie Mikusa
Ostatnie pożegnanie Mikusa
Gospodarcze centrum dla młodych
Absolutorium dla prezydenta
Absolutorium dla prezydenta
Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
Waśniewskiego znowu przejezdna
REKLAMA