REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Nabór wniosków o pomoc dla przedsiębiorców zakończony
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie zakończyła wczoraj przyjmowanie wniosków o unijne wsparcie dla firm poszkodowanych w wyniku pandemii koronawirusa.

Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie (LAWP) poinformowała dzisiaj, 30 lipca, że “w dniu 29 lipca 2020 r. o godz. 22:00 został zakończony nabór nr RPLU.03.07.00-IP.01-06-V01/20, dotyczący wsparcia na finansowanie kapitału obrotowego mikro i małych przedsiębiorstw, realizowany w ramach Osi Priorytetowej 3 Konkurencyjność przedsiębiorstw, Działania 3.7 Wzrost konkurencyjności MŚP, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020”.

Teraz przedsiębiorcy czekają na ogłoszenie wyników. LAWP podaje, że w terminie trzech dni roboczych opublikuje na stronie www.rpo.lubelskie.pl, na stronie www.invest.lubelskie.pl oraz na stronie www.funduszeeuropejskie.gov.pl listę złożonych projektów. Znajdziemy na niej wszystkie złożone wnioski w ramach naboru wraz z ich numerami ewidencyjnymi oraz czasem wpływu do Agencji. Jedna grupa wniosków to będą te, które będą podlegały weryfikacji i ocenie, a ich łączna wartość wnioskowanego wsparcia nie przekracza 140% alokacji. Druga grupa to będą wnioski, które wpłynęły do LAWP po przekroczeniu 140% alokacji przeznaczonej na nabór.

29 lipca odbył się drugi nabór wniosków od przedsiębiorców, którzy ponieśli straty na skutek pandemii. Pierwszy unieważnił Zarząd Województwa. Powodem były kłopoty z systemem informatycznym. Przedsiębiorcy nie mogli się zalogować, a kiedy już się to udało, to zrywała się łączność w trakcie wypełniania wniosków.
Przeciwko anulowaniu konkursu protestowali przedsiębiorcy, którym jednak udało się złożyć dokumenty.

Ponowny nabór odbywał się wczoraj, 29 lipca, w godz. 10-22, za pośrednictwem nowej strony internetowej. Zmieniły się też zasady logowania w taki sposób, by nie można było w tym celu używać botów. Według pracowników LAWP, tym razem rejestracja wniosków odbyła się bez większych problemów. Dzisiaj, 30 lipca, Agencja ogłosiła więc zakończenie naboru.

No votes yet.
Please wait...
Tagi
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*