REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Nagroda dla przyszłego pilota
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Jakub Badera, student trzeciego roku mechaniki i budowy maszyn PWSZ w Chełmie, został nagrodzony przez linie lotnicze Enter Air. Nagrodą była sesja symulatorowa w centrum szkoleniowym Lufthansa Aviation Training w Berlinie.

Enter Air doceniły osiągnięcia studenta podczas tegorocznych Samolotowych Nawigacyjnych Mistrzostw Polski.  Firma była sponsorem czteroosobowej drużyny studentów PWSZ, która startowała w  46. Samolotowych Nawigacyjnych Mistrzostwach Polski Juniorów oraz 60. Samolotowych Nawigacyjnych Mistrzostwach Polski Seniorów. Jakub Badera uzyskał najlepszą lokatę spośród swoich kolegów z drużyny (5. miejsce w klasyfikacji juniorów i 16. miejsce w klasyfikacji seniorów). Stąd  dodatkowa nagroda ufundowana przez Enter Air.

Student wziął udział w sesji treningowej na samolocie Boeing 737-300. Miał okazję doświadczyć, jak wygląda lot i lądowanie samolotem komunikacyjnym. Oprócz procedur standardowego lotu, miał też okazję zmierzyć się z sytuacjami awaryjnymi, które mogą zdarzyć się podczas lotu. Były to m.in.: awaria silnika na rozbiegu i hamowanie awaryjne, awaria silnika po starcie, ewakuacja samolotu na pasie oraz podejście do lądowania w warunkach ograniczonej widoczności.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie przykłada dużą wagę, do tego, aby oferować możliwość kształcenia praktycznego. Zależy nam, aby studenci mieli możliwości zapoznania się z realiami pracy pilota i rozpoczęli zawodową karierę od razu po studiach. Współpraca z liniami lotniczymi Enter Air gwarantuje nam  taką możliwość. To duża szansa dla naszych studentów, którzy mogą zdobywać cenne doświadczenie i uczyć się od najlepszych – mówi profesor nadzw. dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.

Sesja treningowa w centrum szkoleniowym Lufthansa Aviation Training w Berlinie to jeden z efektów współpracy Enter Air z PWSZ w Chełmie.  Dzięki porozumieniu absolwenci chełmskiej uczelni mają szansę na zdobycie pracy na polskim rynku, w firmie o ugruntowanej i stabilnej pozycji. Linie lotnicze z kolei mają możliwość rekrutacji wykwalifikowanych i pełnych pasji młodych pilotów.

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
  • Bardzo fajnie ze strony Enter Air. Latałam z nimi kilka razy i pilotami mogą się pochwalić, ogólnie cała kadra trzyma poziom

    No votes yet.
    Please wait...
  • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    *