REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Nagrody KAJ-a przyznane. CEMEX mecenasem sztuki
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Fundacja CEMEX „Budujemy Przyszłość” otrzymała nagrodę im. Kazimierza Andrzeja Jaworskiego w kategorii mecenas sztuki. Wyróżnienie wręczone zostało podczas Uroczystej Sesji Rady Miasta Chełm, która odbyła się z okazji 25-lecia Samorządu Terytorialnego 14 września 2015 w Chełmskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Pauliny Orsetti. Nagrodę przyznała Kapituła Konkursu, a zaakceptowała Rada Miasta Chełm.

Reklama

Nagrody KAJ-a przyznawane są corocznie za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania  i ochrony dóbr kultury na terenie miasta Chełm. Nagradzane są osoby i firmy w kategoriach: twórca kultury, animator kultury i mecenat. – To dla nas duże wyróżnienie, z którego jesteśmy bardzo dumni – mówi Izabella Rokicka, Dyrektor Komunikacji, Zrównoważonego Rozwoju i Public Affairs CEMEX Polska. – Z uwagi na lokalizację naszej Cementowni, Chełm to miasto szczególnie nam bliskie. Dlatego Fundacja CEMEX od 6 lat działa na rzecz rozwoju kultury, ochrony środowiska oraz integracji mieszkańców tego regionu. Nagroda, którą otrzymaliśmy jest dla nas potwierdzeniem tego, że nasze działania są istotne dla Chełma i doceniane przez mieszkańców oraz decydentów. Motywuje nas to do wspierania kolejnych inicjatyw – dodaje.

W kategorii twórczości literackiej i artystycznej Kapituła wyróżniła chełmskiego muzyka i pomysłodawcę Chełmskiej Orkiestry Kameralnej, Krzysztofa Weresińskiego, nagrodę w kategorii animator kultury otrzymał Krzysztof Sroczyński – Prezes Chełmskiego Stowarzyszenia Miłośników Koni i Kawalerii „Edukacja, Historia, Kultura”.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama