REKLAMA
,
Nagrody KAJ-a przyznane. CEMEX mecenasem sztuki
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Fundacja CEMEX „Budujemy Przyszłość” otrzymała nagrodę im. Kazimierza Andrzeja Jaworskiego w kategorii mecenas sztuki. Wyróżnienie wręczone zostało podczas Uroczystej Sesji Rady Miasta Chełm, która odbyła się z okazji 25-lecia Samorządu Terytorialnego 14 września 2015 w Chełmskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Pauliny Orsetti. Nagrodę przyznała Kapituła Konkursu, a zaakceptowała Rada Miasta Chełm.

Reklama

Nagrody KAJ-a przyznawane są corocznie za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania  i ochrony dóbr kultury na terenie miasta Chełm. Nagradzane są osoby i firmy w kategoriach: twórca kultury, animator kultury i mecenat. – To dla nas duże wyróżnienie, z którego jesteśmy bardzo dumni – mówi Izabella Rokicka, Dyrektor Komunikacji, Zrównoważonego Rozwoju i Public Affairs CEMEX Polska. – Z uwagi na lokalizację naszej Cementowni, Chełm to miasto szczególnie nam bliskie. Dlatego Fundacja CEMEX od 6 lat działa na rzecz rozwoju kultury, ochrony środowiska oraz integracji mieszkańców tego regionu. Nagroda, którą otrzymaliśmy jest dla nas potwierdzeniem tego, że nasze działania są istotne dla Chełma i doceniane przez mieszkańców oraz decydentów. Motywuje nas to do wspierania kolejnych inicjatyw – dodaje.

W kategorii twórczości literackiej i artystycznej Kapituła wyróżniła chełmskiego muzyka i pomysłodawcę Chełmskiej Orkiestry Kameralnej, Krzysztofa Weresińskiego, nagrodę w kategorii animator kultury otrzymał Krzysztof Sroczyński – Prezes Chełmskiego Stowarzyszenia Miłośników Koni i Kawalerii „Edukacja, Historia, Kultura”.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA