REKLAMA
,
Nagrody trafiły do potrzebujących
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Wygrana w konkursie „Świeć się z Energą” to nie tylko prestiż i promocja dla miasta, ale również realna pomoc w postaci sprzętu AGD. Dzisiaj nagrody trafiły do potrzebujących.

Reklama

Chełm został Świetlną Stolicą Polski w konkursie „Świeć się z Energą”. Obok sławy i prestiżu, do naszego miasta zjechały dziś (11 marca) nagrody. To sprzęt AGD o wartości 50 tysięcy złotych. Został już przekazany potrzebującym.

W budynku Szkoły Podstawowej nr 11 im. Ireny Sendlerowej w Chełmie mieliśmy uroczyste przekazanie nagrody. Energa S.A. przekazała Miastu Chełm po 11 sztuk lodówek, pralek i kuchenek. Oprócz tego 6 mikrofalówek, 8 zmywarek, 3 czajniki, 5 blenderów i 5 bakteriobójczych lamp UV.
 
Poprzez akcję „Świeć się z Energą” od wielu lat staramy się umacniać nasze więzi z mieszkańcami zarówno dużych miast, jak i mniejszych miejscowości. Nasz projekt łączy zdrową rywalizację z chęcią niesienia pomocy bliźnim. Jak pokazują kolejne edycje, potrzeba pomagania jest ogromna – co roku w zabawie biorą udział tysiące internautów praktycznie z każdego zakątka Polski – mówi Justyna Kruszewska, dyrektor Departamentu Marketingu Energi S.A.
 
I dodaje:
– Gratulujemy miastu Chełm zwycięstwa i mamy nadzieję, że energooszczędny sprzęt, który właśnie przekazaliśmy, ułatwi codzienne życie będącym w potrzebie mieszkańcom.
 
Sprzęt trafił do jednej z rodzin, która w niedawnym pożarze straciła dom i cały dobytek; a także do instytucji działających na terenie Chełma na rzecz mieszkańców.
A obdarowane instytucje to: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Chełmie, Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Koło w Chełmie, Schronisko dla Osób Bezdomnych MARKOT w Chełmie, Stowarzyszenia Hospicjum Domowe im. Ks. Kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie, Mieszkania Wieloprofilowe Chronione w Chełmie, Dzienny Dom Senior+ w Chełmie, dwie placówki Chełmskiego Centrum Pomocy Dziecku i Rodzinie, Dom Małych Dzieci w Chełmie, Centrum Integracji Społecznej w Chełmie, Ośrodek Pomocy Osobom Uzależnionym w Chełmie, Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Chełmie i Środowiskowy Dom Samopomocy w Chełmie.
 
Wygrana w „Świeć się z Energą” to nie tylko prestiż i wspaniała promocja dla miasta, ale również realna pomoc w postaci sprzętu AGD, który trafi do potrzebujących. Dziękuję wszystkim mieszkańcom i sympatykom Chełma za ogromne charytatywne zaangażowanie – mówi Janusz Cieszyński, I zastępca prezydenta Chełma.
 

***

 
W tegorocznej, 12. edycji konkursu udział wzięło aż 188 miejscowości. Internauci oddali w sumie ponad 84 tys. głosów. Rywalizacja składała się z dwóch etapów – wojewódzkiego, który pozwolił wyłonić 16 mistrzów regionalnych oraz ogólnopolskiego finału. Każdy z finalistów zgarnął nagrody o wartości 10 tys. zł, a ostateczny triumfator czyli Chełm, zdobył dodatkową pulę sprzętu o wartości 40 tys. zł.
Łączna wartość pomocy przekazanej przez Energę od początku istnienia akcji przekroczyła już 1 mln 200 tys. zł.
 
 – Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy głosowali na chełmskie iluminacje w plebiscycie „Świeć się z Energą” – czytamy na stronie Miasto Chełm. – Dzięki temu wspólnie udało nam się zrobić coś dobrego.
 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Lewy czerwony.
  Śmieszne? No nie bardzo. Obserwując od długiego czasu chociażby co niektóre pis-matrony i pis- matuzalemów i ich reakcje na JAKICHKOLWIEK adwersarzy, to się nie dziw, że mogę oczekiwać czegoś podobnego od każdego z waszych. Przede wszystkim nie jestem z po-psl-sld, ani innych poltycznych dziwolągów. Zresztą nie muszę się tłumaczyć, bo i tak jak ktoś nie jest z wami, zaraz obowiązkowo musi być na każdym kroku totalnie przeciwko wam. Wcale tak nie jest i z tego też się nie będę tłumaczył.
  Co jeszcze do krytyki. Oczywiście będzie, bo jako obywatel wyborca mam takie prawo względem władzy, chyba że mnie zamkną jak na Białorusi. Jestem zdania, że inną sprawą jest krytyka za samo bycie kogoś u władzy, inną zaś ta wytykająca rzeczy niedobre i pobudzająca śpiących rycerzy władzy do działania. Ja mimo organicznej niechęci do władz, raczej wybieram tą drugą opcję i wcale nie zgrzytam z zawiści zębami, wręcz przeciwnie, jak wam się coś dobrego uda zdziałać. Nie dziw się też takiemu jak moje podejściu. My przez wiele lat byliśmy w pewnym sensie morzeni głodem na tym zadupiu. Tak, głodem rozwoju i godnych płac. Czy się to zmieni naprawdę, czy będą to działania tylko dla propagandy? Poczekamy. Będę z chęcią oklaskiwał sukcesy. Ściemy nieznoszę.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Lewy czerwony twardo obstaje przy wersji że wygrali mieszkańcy. Nie mam żadnych dowodów żeby twierdzić że było inaczej. Jednak jeżeli mam rację to pisowscy w innych miastach, którzy się starali naprawdę upiększyć własne miasto dojdą do wniosku że i tak się nie opłaca wysilać bo decyzja kto wygra zapada w KC Nowogrodzka. Tym sposobem bardzo szybko wrócimy do homosowietikusa z zasadą ” czy się stoi czy się leży…… A wódz ma zawsze rację”

  No votes yet.
  Please wait...
  • Pastor 🙂 tak jak to piszesz to tak samo mozna sobie tlumaczyc sukcesy np.. siatkarzy – i jeszcze z ta dokladka „homo.sovieticus”,a rzeczywistosc jest zgola inna, choc fakt dzieki staranim dzialaczy klubu i nie tylko a przy przychylnosc i aktywnym zainteresowaniu w tej materii wlodarzy miasta mamy druzyne ktora walczy o 1 lige, mozna tez innych przykladow podac, ale spojrz na to jeszcze inaczej-miasto niejednokrotnie zwracalo sie do mieszkancow o aktywny udzial (wtedy kiedy byl mozliwy fizycznie) np. przy funduszach norweskich -ile osob bylo na spotkaniach-garstak, a tych zabierajacych „na tzw miescie” glos-to juz spora gromada- czy to sie komus podoba czy nie -niezaleznie czy rzadzi PiS czy nie PiS rzadzic bedzie miasto Chelm pozostaje miastem Chelm

   No votes yet.
   Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA